NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Zverejňovať zranenia v NHL alebo nie? Dvaja známi tréneri si protirečia

28. 11. 2017 | Michal Bujna

V zákulisí Národnej hokejovej ligy dochádza k zaujímavým debatám o tom, či by mali tímy odhaľovať podrobnosti o zraneniach svojich hráčov alebo ich škatuľkovať pod pojmy ako nešpecifikované zranenie, zranenie hornej časti tela či zranenie dolnej časti tela.

Nám by sa páčilo, ak by sme mali jasno v tom, čo ktorého hráča trápi. Mnohým novinárom takisto. Niektorým možno nie, pretože môžu zahájiť svoju investigatívnu činnosť a pôvod zranení si zistiť sami a potom sa informáciou pochváliť verejne.

Ako to však vidia tréneri? Pochopiteľne, nájdu sa dve skupiny. Tie v tomto prípade budú reprezentovať Ken Hitchcock z Dallasu a Paul Maurice z Winnipegu.

Hitchcock, jeden z najúspešnejších trénerov histórie Národnej hokejovej ligy, sa pred týždňom nechal počuť, že škatuľkovať zranenia na hornú alebo dolnú časť tela je aj tak zbytočné, keď si ich pôvod nakoniec novinári aj tak zistia. Je zástancom toho, aby sa zranenia špecifikovali.

„Ak povieme, že je to zranenie hornej časti tela, tak vy zdvihnete telefón a potom si to zistíte alebo pôjdete rovno za doktorom, ktorý vám povie, o aké zranenie v hornej časti tela ide,“ poznamenal Hitchcock, ktorý neverí, že by sa zranenia mali maskovať pre obavy z útokov protihráčov.

„Hráči si nehovoria: Má zlomený malíček, tak teraz pôjdeme po malíčku. Nikto tu tak nerozmýšľa. Povedzme rovno, aké je to zranenie, posuňme sa ďalej a prestaňme sa z toho vykrúcať.“

Maurice sa zapojil do tejto debaty tento týždeň. odhalil, že podľa jeho mienky by sa zranenia nemali vôbec špecifikovať. Najskôr za argument zvolil dôvernosť medzi doktorom a pacientom, ktorá je v zámorí daná aj legislatívne.

„Nemáte povolené hovoriť niekomu to, čo vie doktor. Sú na to práva. Ľudia môžu byť súdení za vynesenie takých informácií. Ja nemám právo vyjsť a povedať vám, ako sa hráči cítia, no i tak to robíme,“ skonštatoval Maurice a potom povedal, že neverí, že by hráči „poľovali“ na zranených súperov, no i tak by bol pokojnejší, ak by druhý tím zranenia nepoznal.

„Myslím si, že v priemere niekde medzi deviatimi až jedenástimi hráčmi, čo je asi polovica mužstva, má v každom zápase niečo, s čím sa vyrovnávajú. Narazené kosti a už som mal aj hráča, ktorý hral so zlomeným rebrom. Nechcete, aby niečo také niekto vedel.“

Kormidelník Jets však vidí jednu výnimku, v ktorej by odhaľovanie umožnil – otrasy mozgov. Pre dobro ligy. Aby ukázala, že jej tímy sa k ostro sledovaným zraneniam hlavy stavajú zodpovedne.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
28. 11. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
28. 11. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
28. 11. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
28. 11. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
28. 11. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
28. 11. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
28. 11. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
28. 11. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
28. 11. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
28. 11. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.