Výmeny & špekulácie

Zranenie Scheifeleho, šanca pre Daňa?

Michal Bujna, 29. 12. 2017 Kanadský Winnipeg postihla po návrate z vianočnej pauzy pohroma – zranila sa jedna z najväčších hviezd, útočník Mark Scheifele. Jeho smola by však mohla byť šťastím pre jeho slovenského spoluhráča Marka Daňa.Daňo totiž od 17. októbra vynechal 29 zápasov po sebe, v ktorých plnil úlohu zdravého náhradníka. A hoci dostal šancu ísť na kondičný pobyt do AHL, on sa rozhodol trpezlivo čakať na šancu v prvom tíme.

A tá by mohla prísť počas nasledujúcich týždňov. Scheifele totiž vynechá šesť až osem týždňov a klub neplánuje povolať nikoho zo záložného tímu v AHL. Šancu tak dostane buď Daňo alebo jeho súputník na tribúne, Shawn Matthias.

Obaja sa na štvrtkovom tréningu striedali v štvrtom útoku. Jets odohrajú najbližší duel dnes proti Islanders a jeden z nich dostane šancu. Tréner Paul Maurice ešte nevedel povedať, kto to bude. Je však pravdepodobné, že počas takej dlhej absencie si zahrajú obaja. A tiež nie je vylúčené, že sa objaví ďalšie zranenie v útoku. Dva mesiace je v profesionálnom hokeji veľmi dlhá doba.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu