Výmeny & špekulácie

Zdolali aj lídra NHL. Úspechy Golden Knights nie sú náhoda

Michal Bujna, 20. 12. 2017 V utorok stála pre Golden Knights ďalšia výzva. Čelili najlepšiemu tímu celej NHL, Tampe Bay. V zápase dokonca po prvej tretine prehrávali 0:2. Ukázali však svoju silu a duel nakoniec vyhrali 4:3.

Prekvapujúco dobrý štart do sezóny mnohí označovali za neudržateľný. Niekto mohol tvrdiť, že v ňom svoju úlohu zohrala náhoda. Teraz už však má za sebou 40 percent sezóny a dostal sa do čela Západnej konferencie. Môžeme teda už skonštatovať, že za úspechmi sa náhoda neskrýva.

Zlatí rytieri doteraz prehrali z 33 zápasoch len deväť v normálnej hracej dobe. Od 1. decembra má klub z Nevady bilanciu 7-0-1 a nevyzerá to tak, že by pred mužstvom čakal zostup. Skôr naopak, tím je čoraz silnejší.

Vegas je na dobrej ceste za účasťou play-off, čo by vo svojej prvej sezóne v lige dokázalo ako prvý expanzný tím s výnimkou klubov prichádzajúcich z WHA a tých, ktoré v roku 1967 vytvorili vlastnú divíziu.

Aký je recept na úspech tímu, ktorý mal pred siedmimi mesiacmi pod zmluvou len jedného hráča?

Väčšina expanzných tímov sa trápila so strieľaním gólov, no to nie je prípad Vegas, ktoré dokonca strelilo viac gólov ako úradujúci šampión z Pittsburghu, či taký Washington. Podporené je to spoľahlivými brankármi Fleurym a Subbanom, i snaživou obranou.

Golden Knights majú svoju silu rozloženú pomerne rovnomerne a ukazuje sa, že Gerard Gallant je skutočne dobrým trénerom a že to haló okolo jeho odchodu z Floridy bolo oprávnené.

Ďalším faktorom je aj skutočnosť, že sa doma tímu darí mimoriadne dobre. Môže za to prostredie „mesta hriechu“? Tá novota, ktorou si súperi pri návšteve Las Vegas a T-Mobile Arény prechádzajú? Tie možnosti, ako si skrátiť voľné chvíľky?

Za domácimi úspechmi však stoja aj miestni fanúšikovia. Tí ukazujú svoju veľkú podporu, ktorou motivujú hráčov k tomu, aby sa im odvďačili výkonmi na ľade. A skutočnosť, že ich svoje predošlé tímy nechceli, ich motivuje ešte viac.

Generálnemu manažérovi Georgeovi McPheemu sa medzi dostupnými hráčmi na expanznom drafte však podarilo aj uloviť aj pár dobrých úlovkov. Patria medzi nich napríklad Erik Haula, William Karlsson, Jonathan Marchessault, Nate Schmidt či Colin Miller, ktorí ťažia z väčšej dôvery a priestoru.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu