Výmeny & špekulácie

Vznikol v San Jose veľký boj o post brankárskej jednotky?

Michal Bujna, 20. 01. 2018 V tejto sezóne sa veľmi dobrými výkonmi prezentovalo niekoľko náhradných brankárov. Len jeden však reálne ohrozuje pozíciu brankárskej jednotky svojho tímu. Je ním Aaron Dell zo San Jose.Sharks patria medzi tím, u ktorých momentálne brankár číslo dva podáva lepšie výkony ako brankár číslo jeden. V prípade kalifornského tímu však je rozdiel v tom, že Martin Jones o svoju pozíciu môže reálne prísť.

Dell je jednou z najlepších dvojok v NHL od svojho vlaňajšieho debutu. Dlhodobo ukazuje svoje kvality. Vlani mal 93,1% úspešnosť zákrokov v 20 zápasoch, v tejto sezóne ich odchytal už 18 s 92,5% úspešnosťou zákrokov.

Medzitým, Jones v minulej sezóne zastavil 91,2 % striel, ktorým čelil v 65 dueloch. V tejto sezóne odchytal 31 zápasov, v ktorých zaznamenal 91,0% úspešnosť zákrokov.

Rozdiel medzi týmito dvoma brankármi, ktorí sú si s vekom 28 rokov rovesníkmi, neustále rastie. Od 1. decembra má Dell bilanciu 7-0-1 s 92,6% úspešnosťou zákrokov, kým Jones má bilanciu 4-5-3 s 89,2% úspešnosťou zákrokov.

Jones má za sebou nevydarený štvrtkový štart a vzhľadom na nahustený rozpis Sharks v nasledujúcom mesiaci sa dá očakávať, že Dell bude dostávať veľa príležitostí. Ak v nich nadviaže na trend, tak by pred play-off, prípadne v závere základnej časti, mohla vzniknúť v tíme zaujímavá situácia.

A prichádza zvrat...

Dell však bude musieť svoje čísla potvrdiť aj v zápasoch proti náročnejším súperom. Stále totiž platí, že proti silnejším tímom dostáva priestor v bráne v drvivej väčšine prípadov Jones. Ten má aj vyššiu úspešnosť pri šanciach s veľkou nebezpečnosťou v hre piatich proti piatim – 81,0 % vs. 79,0 %.

Potom je tu aj otázka budúcnosti. Nie je pravdepodobné, že Sharks sa vzdajú Jonesa. Dellovi končí zmluva. A Sharks nepatria ani k tímom, ktoré by investovali veľa peňazí do oboch brankárov. Hlavne, keď budú musieť v lete podpisovať iné zmluvy. A pri jeho forme by mohli viac získať jeho výmenou.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu