Výmeny & špekulácie

Vymení Montreal veterána Plekanca?

Michal Bujna, 12. 01. 2018 Montreal je momentálne na 14. mieste poradia Východnej konferencie a pokiaľ nenastane senzačný zvrat v sezóne, v tejto sezóne si v play-off nezahrá. Generálny manažér Marc Bergevin sa nevzdáva. Aké zmeny by mohol urobiť?

Často sa hovorí o odchode kapitána Maxa Paciorettyho, občas o budúcnosti Alexa Galchenyuka. Počas celej sezóny sú ostatným tímom k dispozícii prakticky aj Andrew Shaw a Michael McCarron. Je tu však aj jeden hráč, o ktorého výmene sa tak často nehovorilo.

Tým hráčom je český útočník Tomáš Plekanec. Ten je v poslednom roku svojej zmluvy a 1. júla môže byť neobmedzeným voľným hráčom. V zmluve má pritom klauzulu o nemožnosti výmeny bez jeho súhlasu.

Objavili sa však špekulácie o tom, že by Bergevin mohol tridsaťpäťročného veterána osloviť a požiadať ho o to, aby sa klauzuly vzdal v prospech výmeny. Mohlo by sa to však stať aj realitou?

Potenciálne by Montreal za hráča v takomto stave získať len draftovú voľbu, prípadne k nej pribaleného aj menej významného mladíka. Plekancovi však chýba len 37 zápasov k 1000. zápasu v kariére, počas ktorej bol verný len Canadiens. Preto je pravdepodobnejšie, že si ho tím ponechá a umožní mu tento míľnik zažiť v jeho drese.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu