NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Vrána dvojgólový, skórovali aj Voráček, Palát a Tatar + video

23. 11. 2017 | Michal Bujna

V bohatom programe 15 zápasoch sa presadilo aj niekoľko Čechov a jeden Slovák. Z gólov sa tešili štyria a v bráne sme videli aj jedného českého zástupcu.

Jakub Vrána sa stal prvou hviezdou zápasu, v ktorom Washington porazil Ottawu 5:2. Český útočník prvýkrát v kariére strelil v jednom zápase dva góly, a tak ich už má na konte v tomto ročníku šesť.

Šesťkrát skóroval v tomto ročníku už aj Ondřej Palát, ktorý v stredu počas oslabenia začal cestu Tampy Bay za obratom v zápase proti Chicagu. Lightning prehrávali 0:2, nakoniec vyhrali 3:2 po predĺžení.

Jakub Voráček svojím siedmym gólom v sezóne vyrovnal stav na 3:3, a tak Philadelphii získal aspoň bod. Z víťazstva 4:3 po predĺžení sa však tešili Islanders.

Debut v NHL má za sebou český obranca Jakub Jeřábek, ktorého Montreal podľahol nashvillu 2:3 po nájazdoch. Debutant odohral 18 a štvrť minúty so ziskom plusového bodu.

Z Čechov bodoval už len David Pastrňák, ktorý zaznamenal asistenciu pri výhre Bostonu 3:2 nad New Jersey. Zrodila sa v nájazdoch, v ktorých uspel Pastrňák, ale neuspeli David Krejčí, Pavel Zacha ani Slovák Peter Cehlárik. Víťazný premenil Charlie McAvoy.

Jediným brankárom, ktorého sme videli v akcii, bol Petr Mrázek, ktorý zastavil sedem striel z deviatich po tom, čo vystriedal Jimmyho Howarda. Prvý gól zápasu strelil Tomáš Tatar. Jeho šiesty presný zásah v sezóne ale Detroitu nepomohol. S Edmontonom prehral 2:6.