Výmeny & špekulácie

Michal Bujna, 19. 11. 2017 V tejto sezóne gólový priemer citeľne vzrástol a častejšie vídavame aj hetriky. V sobotu pribudli na svet ďalšie dva. Vsietili ich mladíci Sean Monahan z Calgary a Anthony Duclair z Arizony.

Monahan pomohol troma gólmi a jednou asistenciou k výhre 5:4 nad Philadelphiou. Jeho prvý hetrik padol v 338. zápase kariéry a bol unikátny tím, že všetky tri góly strelil v presilových hrách v druhej tretine. Pred ním to z hráčov Flames dokázal iba Claude St. Sauveur 19. decembra 1975 proti New Yorku Rangers. Monahan si rozšíil konto na deväť gólov a 11 prihrávok v 19 zápasoch sezóny.

Duclair strelil všetky tri góly pri výhre Arizony 3:2 nad Ottawou. Víťazný gól pritom strelil v predĺžení. Duclair sa stal prvým hráčom Coyotes po takmer štyroch rokoch, ktorý zavŕšil hetrik gólom v predĺžení. Naposledy sa to podarilo Antoineovi Vermetteovi tiež proti Ottawe. V jeho kariére to je druhý trojgólový zápas. Po 16 zápasoch tejto sezóny má na konte desať bodov za šesť gólov a štyri asistencie.