Výmeny & špekulácie

Viac rýchlosti, menej bitiek? Ak to chcú ľudia, je to dobré, tvrdí Polák

Michal Bujna, 31. 01. 2018 Aj sporadickému divákovi neujde, že NHL v ostatných rokoch prechádza ďalšou fázou svojej evolúcie. Deväťdesiate roky sú už len vzdialenou spomienkou a hokeju čoraz viac dominuje rýchlosť a šikovnosť.V minulosti bol typický hráč NHL vysoký, robustný a tvrdý. Nebál sa zhodiť rukavice či rozdať bodyček. Stále je v lige dosť takých hráčov, ale trend uprednostňuje subtílnejších hráčov, ktorých dominantou je rýchle korčuľovanie a šikovné ruky. Preto vídame aj čoraz menej bitiek.

Na túto tému sa vyjadril aj český obranca Toronta Roman Polák, ktorý práve rýchlosťou ani takouto šikovnosťou príliš neoplýva. Verí však, že ani stará škola to ešte nemá úplne zrátané a myslí si, že v budúcnosti by sa trend mohol ešte otočiť.

„Mladíci, tí majú takú rýchlosť a zručnosti... Musím povedať, že to vyzerá dobre. Všetko je o fanúšikoch. Ak budú chcieť fanúšikovia priniesť naspäť veci zo starej školy, ak budú chcieť viac bitiek a väčších hráčov, tak sa to vráti. No teraz chcú rýchly hokej plný šikovných hráčov. A kto by ich za to mohol viniť? Vyzerá to na ľade dobre,“ povedal Polák pre Toronto Star.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu