NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Vegas prepisuje históriu: Vyhralo aj emocionálny domáci duel

11. 10. 2017 | Jiří

Bola to emocionálna premiéra. Po prvýkrát v histórii sa v utorok odohral súťažný zápas NHL v Las Vegas. Pred stretnutím si všetci zúčastnení uctili obete nedávneho útoku v Las Vegas, po stretnutí oba tímy ďakovali fanúšikom za peknú atmosféru.

Viac ako 18 100 divákov – podstatne viac ako je kapacita T-Mobile Arény – bolo svedkami víťazstva Golden Knights 5:2 nad Arizonou. Bolo už tretie od otvorenia sezóny, čo sa v minulosti ešte nepodarilo žiadnemu expanznému tímu.

„Pred zápasom sme si hovorili, že toto je náš najdôležitejší zápas, ktorý kedy budeme hrať. Veľa hráčov hralo za toto mesto. Hrali sme za obete tragédie, ktorá sa stala. Myslím si, že chlapci odviedli skvelú robotu. Prišli na ľad a na hru sa plne koncentrovali. Od začiatku až do konca,“ povedal pre AP tréner Gerard Gallant.

Vegas je momentálne na vrchole nie len emocionálne, ale aj tabuľkovo – v Pacifickej divízii má najlepšiu bilanciu. Momentálne sa radí len medzi päť mužstiev, ktoré ešte v ročníku neprehrali. Sú medzi nimi aj St. Louis Blues, Toronto Maple Leafs, Los Angeles Kings a New Jersey Devils.

V utorok Golden Knights vyšiel vstup do zápasu, keď už v siedmej minúte viedli 3:0 a v 11. minúte dokonca 4:0. Historicky dôležitý bol gól číslo jeden, ktorý strelil Tomáš Nosek. Český útočník bude navždy zapísaný do dejín ako autor prvého gólu v Las Vegas.

Opäť zažiaril útočník James Neal, ktorý strelil svoj štvrtý a potom aj piaty gól v sezóne. Marc-Andre Fleury bol opäť v dobrej forme a pri bilanciu 3-0-0 má 96,3% úspešnosť zákrokov. Ani jeden z nich však nebol prvou hviezdou utorkového duelu. Stalo sa ňou mesto Las Vegas. Mesto, v ktorom si rýchlo okrem hazardu získava popularitu aj hokej.

„V hre bolo veľa emócií, ale snažili sme sa koncentrovať len na hokej. Toto je naše mesto. Robíme si z neho náš domov. Chceme, aby sa z neho stalo hokejové mesto,“ dodal Neal.