Výmeny & špekulácie

Vegas opäť porazilo najlepší tím NHL. Útočí už aj na jeho pozíciu

Michal Bujna, 19. 01. 2018 Dominantným tímom tejto sezóny bola Tampa Bay. To však už pár týždňov neplatí. Pridalo sa k nej aj Vegas, ktoré dokonca tabuľkového lídra dokázalo poraziť. A nie raz, ale rovno dvakrát.Golden Knights sú doma silný, a tak nebolo prekvapením, že si v T-Mobile vylámala zuby aj Tampa. Vo štvrtok však nový tím NHL zavítal na Floridu. Nie len, že Lightning zdolal, ale zdolal ich presvedčivo 4:1!

„Pre nás boli veľkou výzvou, je o najlepší tím v tejto lige. Odohrali sme skvelý zápas. Chlapci držali na hokejkách puk a zobrali im ich načasovanie,“ poznamenal Marc-Andre Fleury.

Kým mnohí v úvode sezóny verili, že za úspechmi Golden Knights stojí náhoda, teraz už je zrejmé, že tomu tak nie je. Tím nespomaľuje a potreboval len 44 zápasov, aby dosiahol na hranicu 30 výhier. Už len tri ho pritom delia od rekordu expanzných tímov, ktorí zdieľajú Anaheim a Florida.

Kým Tampa ja najlepším tímom na východe, západu kraľuje Vegas. Na lídra súťaže teraz pritom stráca už len dva body a má zápas k dobru. Lightning majú bilanciu 31-11-3, Golden Knights 30-11-3.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu