Výmeny & špekulácie

V tejto sezóne bude boj o Calderovu trofej skvelý

Michal Bujna, 18. 12. 2017 Pred sezónou bol hlavným favoritom na Calderovu trofej Nico Hischier ako draftová jednotka. V úvode sezóny sa predpoklady zmenili a favoritom sa stal Clayton Keller. Po tretine sezóny však už neplatí ani to. Žiaden jasný adept na cenu pre najlepšieho nováčika tu nie je.

A to je dobré. Každoročne ostro sledovaný boj o post najlepšieho nováčika bude veľmi zaujímavý práve preto, že je pole popredných adeptov také široké a na rozdiel od ostatných rokoch sa nevyčleňuje jeden či dvaja favoriti.

Z útočníkov sa ku Kojotovi Kellerovi a Diablovi Hischierovi pridali Brock Boeser z Vancouveru či Ostrovan Matthew Barzal. Sú to však aj obrancovia Charlie McAvoy z Bostonu, Michail Sergačov z Tampy Bay a Will Butcher z New Jersey.

Najproduktívnejší je momentálne Boeser, ktorý pred nedeľným zranením odohral 30 zápasov so ziskom 30 bodov. So 17 gólmi je aj najlepším strelcom s päťbodovým náskokom pred Kellerom. Ten po skvelom začiatku spomalil a po 35 dueloch má na konte 25 bodov. Boeserovi sa rovná len Barzal, ktorý v 33 zápasoch získal deväť gólov a 21 asistencií. Draftová jednotka v 32 dueloch získala „len“ päť gólov a 15 asistencií, no prezentovala sa skvelou hrou.

Najproduktívnejším obrancom je Sergačov, ktorý v 32 dueloch nazbieral 23 bodov a strelil aj osem gólov. Butcher zaostáva len o dva body. McAvoy nie je taký produktívny, ale už často hráva v Bostone viac minút ako Zdeno Chára. A na to je aj pádny dôvod – jeho skvelá práca. Naším favoritom je zatiaľ práve on, aj keď sa mu veľa pozornosti nedostáva.

Okrem týchto popredných favoritov sú v úzadí hráči, ktorí ešte nepovedali v pre zvyšok posledné slovo. Zaradiť medzi nich môžeme trebárs Jespera Bratta z New Jersey, Alexa Kerfoota z Colorada a Alexa DeBrincata z Chicaga. Za zmienku stojí aj nenápadný Blesk Yanni Gourde.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu