Výmeny & špekulácie

V ktorých tímoch by mohol zakotviť Rick Nash?

Michal Bujna, 08. 02. 2018 Známy útočník Rich Nash nedávno predložil svojmu tímu New York Rangers zoznam tímov, do ktorých nechce byť vymenený. Je pravdepodobné, že niekam vymenený pred prestupovou uzávierkou bude. Kde však nakoniec skončí?Jeden tím, ktorý sa spája s Nashom opakovane je Winnipeg. Jets sú momentálne v tvrdom boji s Nashvillom o korunu kráľa Centrálnej divízie a pre play-off by sa im zišiel ďalší silový útočník. Nash je pritom disciplinovaný, skúsený a stále vhodný pre prvé dva útoky i presilovkové formácie.

Z ďalších tímov sa ako potenciálne destinácie spomínajú San Jose Sharks, Dallas Stars a St. Louis Blues. Je tu však ešte jeden možný adept a to veľmi zaujímavý – Columbus Blue Jackets.

V prípade Columbusu by táto výmena bola najzaujímavejšia preto, že Nash svoju kariéru začal v tíme z Ohia, ktorý si ho vybral na drafte v roku 2002. Je však otázne, či by ho tam Rangers vymenili, keďže ide o tím z rovnakej divízie a konkurent v boji o play-off.

Ďalším háčikom pri výmene Nasha by mohla byť jeho cena – voľba v prvom kole draftu, nádejný mladík s veľkým potenciálom a buď ďalšia nádej, hotový hráč do nižších formácií, alebo ďalšia draftová voľba. Tá sa pravdepodobne časom ešte zníži, no aby sa New York potenciálneho neobmedzeného hráča zbavil, bude si musieť ponechať aj jeho plat. Inak by tímy mohli svoju pozornosť odkloniť na jeho spoluhráča Michaela Grabnera, ktorý je lacnejší.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu