Výmeny & špekulácie

Už to nie je len Ovečkin. Boj o Trofej Mauricea Richarda je zrazu veľmi zaujímavý

Michal Bujna, 11. 03. 2018 Nie je to tak dávno, čo bol útočník Alexander Ovečkin z Washingtonu jasným kandidátom na Trofej Mauricea Richarda. Darilo sa mu strieľať góly a udržovať náskok z úvodu sezóny. Boj o najlepšieho strelca sezóny však opäť začal byť zaujímavý a už nemá jasného favorita.Ovečkin je stále gólovým lídrom. Najlepší strelec svojej generácie do soboty ako jediný pokoril hranicu 40 gólov a nie je vylúčené, že dokáže ešte dosiahnuť aj 50-gólovú hranicu. Má na to posledných 14 zápasov, takže to nebude mať ľahké.

Moskovský rodák má však za chrbtom hráčov, ktorí by ešte mohli zamiešať kartami, pretože majú výbornú formu. Už v sobotu strelil ďalší gól Patrik Laine, a tak po sobote platí, že 40-gólových strelcov máme dvoch. Forma útočníka Winnipegu je pritom ďaleko lepšia – ťahá päťzápasovú gólovú sériu, počas ktorej nastrieľal 9 gólov. V posledných 11 dueloch ich strelil 15.

Sú tu však aj iní prenasledovatelia. Jevgenij Malkin z Pittsburghu zaostáva len o dva góly, Eric Staal z Minnesoty len o tri, Tyler Seguin z Dallasu o štyri. Malkin má výbornú streleckú formu od prelomu rokov, Staal sa tiež rozstrieľal hlavne v druhej polovici sezóny. Seguin strieľa góly od začiatku ročníka konštantným tempom.

Pozornosť za aktuálnu sezónu si už vyslúžil William Karlsson, ktorý v drese Vegas zažíva životný ročník. Nikto to nečakal, ale už nastrieľal 35 gólov, o jeden viac ako Nikita Kučerov z Tampy.

Kto sa bude nakoniec tešiť z koruny kráľa strelcov?
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu