Výmeny & špekulácie

Už aj Bergevin si musí uvedomiť, že Canadiens nie sú tímom play-off

Michal Bujna, 30. 12. 2017 Tím Montreal Canadiens nie je tam, kde by ho fanúšikovia i vedenie chceli vidieť. Zrejme však už nepotrvá dlho, kým si generálny manažér Marc Bergevin uvedomí trpkú pravdu – jeho mužstvo nie je mužstvom pre play-off.Samozrejmý cieľom tímu pred sezónou boli boje o Stanleyho pohár. Momentálne sú však „Habs“ na 13. mieste Východnej konferencie s negatívnou bilanciou 16-18-4. Na prvú postupovú pozíciu im chýba osem bodov.

Po návrate Careyho Pricea zo zranenia tím ožil a vyhrával. Momentálne však opäť viac prehráva ako sa teší z výhier. Ak chce Bergevin zvrátiť osud svojho tímu, musí urobiť zmeny.

Najväčšie znepokojenie mu pritom musia spôsobovať útočníci. Tí, ktorí by mali byť ofenzívnymi lídrami, sa trápia. Kapitán Max Pacioretty v posledných 19 zápasoch strelil len jeden gól, Tomáš Plekanec skóroval raz v posledných 23 dueloch.

V poslednom čase sa trápi aj Jonathan Drouin, ktorý neskóroval od 29. novembra. V posledných ôsmich dueloch zaznamenal len jednu asistenciu. Druhý najproduktívnejší hráč Paul Byron zaznamenal v posledných desiatich dueloch len gól a asistenciu.

Očakávania v celej sezóne zatiaľ nenapĺňajú ani hráči ako Artturi Lehkonen, Phillip Danault, Andrew Shaw. Najväčším sklamaním však je Karl Alzner, ktorého Bergevin získal, aby posilnil obranu. On však robí často chyby a hoci sa snaží, nestíha tempu hry.

Pred Canadiens leží veľmi náročná úloha. Ak chcú hrať v play-off, mali by získať aspoň 95 bodov, ktoré boli na postup potrebné vlani. Na to budú potrebovať vyhrať 30 zo zostávajúcich 44 duelov. Bergevin by možno už mohol začať uvažovať nad tým, ako vylepšiť tím pre budúcu sezónu.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu