Výmeny & špekulácie

Urobili Bruins chybu, keď sa vzdali Subbana?

Michal Bujna, 10. 12. 2017 Brankár Malcolm Subban bol draftovaný pomerne vysoko, hoci mnohí pochybovali, či sa pod to nepodpísalo aj jeho priezvisko. V mládežníckom hokeji to bol však výborný brankár. Napriek tomu sa v Bostone nepresadil. Urobili však Bruins chybu, keď sa ho vzdali?

Medvede si prostredného z bratov Subbanovcov vybrali na drafte v roku 2012 z 24. miesta. Šancu mu však dali len v dvoch dueloch, v ktorých nepresvedčil – pripísal si dve prehry a 78,6% úspešnosť zákrokov. V októbri tak skončil na waiver listine.

Z nej si ho stiahol ligový nováčik, tím Vegas Golden Knights. A ten mu dal aj poriadnu šancu. K nej mu, samozrejme prispelo aj zranenie Marc-Andre Fleuryho. Bez ohľadu na dôvody častého nasadzovania však svojimi výkonmi teší – pri bilancii 7-2 má 92,4% úspešnosť zákrokov a priemer 2,33 inkasovaného gólu na zápas.

„Malcom nebol veľmi dobrý v nižšej lige, ale teraz sa teda premenil v niečo. Poviem vám, Boston si ho nikdy nemal pustiť,“ skonštatoval v sobotu Don Cherry.

Subban má aktuálne lepšie čísla ako Tuukka Rask. Má ich lepšie aj ako Anton Chudobin. A kým on má stále len 23 rokov a najlepšie roky pred sebou, v marci 31-ročný Rask sa začína trápiť a jeho výkony už budú len slabšie. V máji 32-ročný Chudobin tiež nie je brankár, na ktorom by mali Bruins stavať mužstvo v budúcnosti.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu