Výmeny & špekulácie

Ukončí Calgary experiment s Jaromírom Jágrom?

Michal Bujna, 05. 01. 2018 Jaromír Jágr je legenda. Slávna šesťdesiatosmička chcela hrať ešte dlho a stále dokáže trénovať tvrdo. Telo však človek neoklame. Vyzerá to tak, že českého útočníka v službách Calgary Flames už vek dohnal.

Jágr vo štvrtok opäť nehral. V tejto sezóne ho sužujú problémy s dolnou časťou tela. Odohral v nej rak len 22 zápasov. A keď hral, mal ďaleko od toho, aby bol rozdielovým hráčom. Strelil len jeden gól a pridal k nemu šesť asistencií.

Štyridsaťpäťročný rodák z Kladna dostával v zápasoch v priemere priestor na 13 minút. A hoci svoju hokejovú genialitu sem-tam ukazoval, korčuliarsky i fyzicky už citeľne zaostáva za mladšími hráčmi. A to sa v lete cítil ešte dobre.

Florida si z niektorých radov vyslúžila kritiku, že s Jágrom nepodpísala novú zmluvu, ktorú mu predbežne prisľúbila. Teraz sa však ukazuje, že to nebolo zlé rozhodnutie. A tiež sa vysvetľuje, prečo tak dlho Jágr hľadal prácu. Tímy si pri skautingu urobili svoju robotu.

Jágr bol v Calgary užitočný – vzbudil u fanúšikov záujem, podporil marketing. Hokejovo to však nebolo ono a neposlúcha ho ani zdravie. Preto aj napríklad Roger Millions z televízie Sportsnet uvažuje, či už čoskoro tento experiment neskončí. Nie je to spôsob, akým chceme vidieť legendu opúšťať scénu, ale realita nepustí.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu