Výmeny & špekulácie

Tri veľké nádeje, ktoré majú na úspech v NHL

Michal Bujna, 14. 12. 2017 Prinášame vám prehľad troch hráčov – jedného brankára, jedného obrancu a jedného útočníka, ktorí majú na to, aby v NHL uspeli, ale momentálne hrávajú inde a sú v rôznych, no stále v skorých fázach svojho rozvoja.Brankár: Garret Sparks
Sparks už má za sebou jedno povolanie do prvého tímu Toronta, počas ktorého odchytal 17 zápasov v sezóne 2015/16. Zaznamenal síce len 89,3% úspešnosť zákrokov, ale v tom roku boli Maple Leafs najhorším tímom ligy. Ďalšiu šancu sa snaží vybojovať v nižšej AHL, kde v 24 rokoch patrí medzi absolútnu brankársku elitu – v 15 zápasoch má bilanciu 11-3-0 s 94,2% úspešnosťou zákrokov a priemerom 1,68 inkasovaného gólu na zápas.

Obranca: Rasmus Dahlin
Najmladší hráč v našom zozname sa radí medzi generačné talenty. Ešte len 17-ročný Švéd bude s najväčšou pravdepodobnosťou v budúcom roku draftovou jednotkou a bolo by prekvapením, ak by v NHL nehral už v sezóne 2018/19. Napriek mladému veku si počína skvelo v mužskej SHL a mnohí odborníci veria, že už teraz je pripravený na NHL. Bráni ako Nicklas Lidstrom a útočí ako Erik Karlsson.

Útočník: Nikita Gusev
Gusev má síce už 25 rokov, ale u neho je veľkou škodou, že uprednostňuje zotrvanie v KHL. Momentálne jeho práva vlastní Vegas, ktoré z úzadia sleduje, ako šikovný Rus zbiera bod za bodom. Momentálne je tretím najproduktívnejším hráčom svojej ligy a prezentuje sa rýchlosťou, hokejovým myslením a kreativitou, ktoré sú ako stvorené pre dnešnú NHL. Na posledných MS nazbieral 14 bodov v 10 dueloch.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu