Výmeny & špekulácie

Tri tímy, ktoré potrebujú podstúpiť kompletnú prestavbu

Michal Bujna, 04. 01. 2018 Priznať si porážku môže byť pre generálnych manažérov ťažké, ale tí u kormidla nasledujúcich troch tímov musia zabudnúť na svoju pýchu a pokúsiť sa pomôcť svojím mužstvám tým, že ich kompletne prebudujú. Zoznam priniesol Josh Wegman.

MONTREAL CANADIENS
Generálny manažér Marc Bergevin už urobil toľko zlých transakcií, že by prestavbu mal prenechať novému generálnemu manažérovi. Ten by mal náročnú úlohu vzhľadom na to, že sa dvaja hráči starajú o významný podiel platového rozpočtu – Carey Price a Shea Weber.

Montreal by mali opustiť Max Pacioretty a Paul Byron, za ktorých by tím mohol získať pomerne veľa. Za zváženie by tiež stáli výmeny obrancov Jeffa Petryho a Karla Alznera. Prvý menovaný bude mať pritom od novej sezóny platnú klauzulu o nevymeniteľnosti.

S výmenou sa často spájal Alex Galchenyuk, no v jeho prípade by stálo za to, aby ho počas sezóny v prestavbe nechal tím vyskúšať si pozíciu v prvom útoku. Stále má len 23 rokov a mohol by sa z neho vykľuť hráč, ktorý by tvoril jadro budúceho mužstva.

DETROIT RED WINGS
Ken Holland nikdy nebol zástancom tvrdých prestavieb, ale jeho filozofia sa zatiaľ javí ako frustrujúca. Tím má šancu na play-off, ale je zrejmé, že sa doň dostane len aby z neho rýchlo vypadol. Už pritom nestojí za to snažiť sa o takéto účasti, keď tím neťahá ani svoju známu sériu.

Detroit by mohol výmenami svojich hráčov získať toho do budúcnosti dosť. Je nepravdepodobné, že bude vymenený Henrik Zetterberg, ale Mike Green, Gustav Nyquist či Jimmy Howard by dres zmeniť mohli.

Tím má solídnych mladých hráčov ako Athony Mantha, Dylan Larkin či Andreas Athanasiou. Ani jeden z nich však nemá potenciál stáť sa novou tvárou organizácie, novou ofenzívnou hviezdou. Detroit ju zrejme potrebuje získať na drafte a k tomu musí dopadnúť čo najlepšie v draftovej lotérii.

OTTAWA SENATORS
Ukazuje sa, že kritickí pozorovatelia mali pravdu – minuloročný úspech Ottawy nebol ani tak zásluhou kvality mužstva, ako tých správnych okolností doplnených o šťastie. Senators nemajú kvalitné mužstvo a existuje hrozba, že ho opustí aj najväčšia hviezda.

Mnohí veria, že pokiaľ bude tím vlastniť Eugene Melnyk, Erik Karlsson so Senators novú zmluvu nepodpíše. A to by bola pre súčasné mužstva katastrofa. V tom prípade by ho mal Pierre Dorion vymeniť a odštartovať prestavbu.

Hlavné mesto Kanady by moli opustiť aj Mike Hoffman, Derick Brassard či Matt Duchene. V júni by pritom tím mohol na drafte získať náhradu za Karlssona v podobe Rasmusa Dahlina. To by však tím už musel na túto sezónu rezignovať a vyhrať draftovú lotériu.

Potenciálna prestavba ma však dva väčšie háčiky. Po prvé, zmluvy Bobbyho Ryana a Diona Phaneufa by boli prakticky nevymeniteľné. Po druhé, tím sa pri akvizícii Duchenea vzdal voľby v prvom kole draftu, čo však veci komplikuje len minimálne. Ak by však tím draftoval v prvej desiatke, mohol by využiť opciu a prenechať Coloradu voľbu v roku 2019. A prvá desiatka je dosť pravdepodobná.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu