NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Tri tímy, ktoré by mohli oľutovať pasivitu pred prestupovou uzávierkou

07. 03. 2018 | Michal Bujna

Do konca základnej časti zostáva už len mesiac. Niektoré tímy sa pred prestupovou uzávierkou pred play-off posilňovali, niektoré nie. Nasledujúce tri tímy by svoju pasivitu mohli oľutovať. V boji o play-off totiž začínajú ťahať za kratší koniec povrazu.1. Calgary Flames
Flames pred sezónou posilnili brankársky post o Mikea Smitha, ktorého však od stredu februára trápia slabiny a pri jeho minulosti sa dá považovať za chybu, že tím nezískal nejakú poistku do bránkoviska. Počas absencie Smitha sa tímu nedarí a vypadol z postupových pozícií. Problémom pritom je veľký počet inkasovaných gólov. O tom vedeli aj pred uzávierkou, keď medzi zranením Smitha a dňom prestupovej uzávierky inkasovali v priemere 3,7 gólu na zápas. K dispozícii na trhu mali napríklad Robina Lehnera.

2. New York Islanders
Islanders majú tiež problém s veľkým počtom inkasovaných gólov. Mnohí verili, že by sa pred prestupovou uzávierkou mali posilniť o brankára. Jadro problému však ležalo v obrane. Tím tak získal niekoľko dní pred uzávierkou obrancu Brandon Davidsona. So všetkou úctou, nestačilo to. Aj fanúšikovia verili, že nejaká posila ešte príde. Neprišla. New York má zlú formu, prehral sedem zápasov po sebe a play-off sa mi míľovými krokmi vzďaľuje.

3. Dallas Stars
Dallas momentálne okupuje postupovú pozíciu, ale v poslednom období podával nevyrovnané výkony a stále ho zospodu ohrozuje niekoľko tímov. Najväčším problémom Stars sa javí nedostatočná produktivita nižších formácií. Alex Radulov, Jamie Benn a Tyler Seguin sa postarali o 42 % gólov tímu. A len ďalší traja hráči strelili dvojciferný počet gólov. Ak tím postúpi do play-off, mohol by v ňom na to doplatiť. Generálny manažér Jim Nill však veril, že najlepšie bude nič nemeniť. Uvidíme, ako to tímu pôjde v zvyšku sezóny.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
07. 03. 2018
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
07. 03. 2018
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
07. 03. 2018
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
07. 03. 2018
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
07. 03. 2018
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
07. 03. 2018
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
07. 03. 2018
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
07. 03. 2018
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
07. 03. 2018
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
07. 03. 2018

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.