NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Tri tímy, do ktorých by mohol byť Karlsson vymenený

13. 12. 2017 | Michal Bujna

Špekulácií je veľa a hoci výmena Erika Karlssona nie je pravdepodobná, je zaujímavé zamyslieť sa nad tým, ktoré tímy by sa mohli s Ottawou dohodnúť na jeho akvizícii.1. Philadelphia Flyers
Flyers boli medzi víťazmi poslednej draftovej lotérie a hoci boli bližšie k play-off ako k dnu tabuľky, nakoniec si vyberali na drafte ako druhí. Ich voľba? Ospevovaný center Nolan Patrick. Ten si zatiaľ na NHL zvyká ťažko a príliš neboduje, no stále má v sebe veľký potenciál.

Pre Ottawu by mohol byť lákavý a Philadelphie by mohla pridať aj niektorého z mladých obrancov, ako sú Ivan Provorov či Robert Hagg. Shayne Gostisbehere je nedotknuteľný, ale možno by lákadlo v podobe Karlssona zmenilo názor Rona Hextalla. Ten by vo výmene musel obetovať zrejme aj vysoké draftové voľby. Našťastie, v prvom kole má po výmene Braydena Schenna k dispozícii dve.

2. Dallas Stars
Dallas draftoval v tomto roku ceneného obrancu Mira Heiskanena, no ten je ešte niekoľko rokov od NHL vzdialený. Dallas je s aktuálnou zostavou pripravený bojovať o Stanleyho pohár a hoci má v zostave Johna Klingberga, Karlsson by bol skvelým doplnkom.

Senators by však zrejme chceli získať buď jeho alebo Heiskanena. Mladíka by Stars mohli obetovať, ale museli by ešte niekoho pribaliť. Prvá voľba na drafte 2018, hotový mladík ako Radek Faksa a nejaký nádejný hráč zo systému, ako brankár Jake Oettinger, by mohli výmenu priblížiť k realite.

3. Edmonton Oilers
Peter Chiarelli by zrejme neodmietol šancu získať hráča, ako je Karlsson. Edmonton je tím s veľkým potenciálom, ktorému by špičkový obranca pomohol. Navyše, Švédova ofenzívna sila by skvele dopĺňala ofenzívny štýl hry kanadského tímu. Bola by tu aj paralela s minulosťou - Gretzky-Coffey, McDavid-Karlsson.

Ottawu by mohli zaujal vysoké draftové voľby Oilers, obranca Oscar Klefbom a niekto z talentovaných útočníkov, ako je napríklad Ryan Nugent-Hopkins, o ktorého odchode z Edmontonu sa raz za čas špekuluje.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
13. 12. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
13. 12. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
13. 12. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
13. 12. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
13. 12. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
13. 12. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
13. 12. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
13. 12. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
13. 12. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
13. 12. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.