Výmeny & špekulácie

Tri najhoršie kontrakty v NHL? Nájdeme ich aj v Chicagu a v Ottawe

Michal Bujna, 07. 03. 2018 V NHL sa podpisujú zmluvy, ktoré sa časom ukážu ako spravodlivé, no podpisujú sa aj také, ktoré sa ukážu pre tímy ako výhodné či nevýhodné. A práve na tú poslednú skupinu sa zameriame. Ktorí traja hráči sa môžu pochváliť najhoršími zmluvami z pohľadu svojich tímov?1. Brent Seabrook, Chicago
Táto zmluva je jedna z tých, ktoré sa robili preto, aby sa udržalo v Chicagu pokope jadro, ktoré dokázalo získať tri Stanleyho poháre v šiestich rokoch. Blackhawks však teraz došli do bodu, v ktorom už na tieto veľké kontrakty budú doplácať. Ten Seabrookov je najhorší, pretože má cap-hit 6,875 milióna dolárov a platnosť na ďalších sedem, SEDEM sezón. Obranca má už skoro 33 rokov a najlepšie roky za sebou.

2. Bobby Ryan, Ottawa
Medzi útočníkmi je nekorunovaným kráľom Bobby Ryan, ktorý v roku 2014 podpísal sedemročnú zmluvu v hodnote 50,75 milióna dolárov. Od jej podpisu sa však herne jej hodnote nepriblížil ani zďaleka a navyše ho sužujú zdravotné problémy, hlavne týkajúce sa ruky. Senators sa veľmi chceli tohto kontraktu zbaviť, ale nepodarilo sa im to a za bežných okolností je to prakticky nemožné.

3. Milan Lucic, Edmonton
Keď Edmonton podpisoval zmluvu s Lucicom, vyzeralo to ako dobrý krok. Už v tejto sezóne však vidno, že sa tvrdý útočník len ťažko vyrovnáva so zmenami v modernom štýle hokeja. Snaží sa stať rýchlejším hráčom, ale momentálne si svoj plat nezaslúži. Oilers to bude bolieť až od budúcej sezóny, v ktorej začne platiť kontrakt Connorovi McDavidovi. Lucic bude zaťažovať rozpočet šiestimi miliónmi dolárov ešte ďalších päť rokov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu