Výmeny & špekulácie

Transakcie z 23. februára: Veľká výmena Brassarda, Bailey predĺžil zmluvu

Michal Bujna, 24. 02. 2018 Keďže nás od prestupovej uzávierky v NHL delí už len pár dní, rozhodli sme sa prinášať vám prehľad transakcií, ktoré sa v lige udejú za predošlých 24 hodín. Piatok 23. februára priniesol jednu výmenu, jeden podpis zmluvy a jedného hráča na waiver listine.

VÝMENA: Do výmeny Brassarda sa zapojili tri tímy
Špekulácie sa naplnili a Derick Brassard opúšťa Ottawu. Tá skúseného centra vymenila v piatok do Pittsburghu za pomoci tímu Vegas Golden Knights. Penguins získali z kanadského tímu Brassarda, útočníka Vincenta Dunna a voľbu v 3. kole draftu 2018. Opačným smerom putovali obranca Ian Cole, brankár Filip Gustavsson, voľba v 1. kole draftu 2018 a voľba v 3. kole draftu 2019. Obhajca titulu ďalej získal od nováčika NHL útočníka Tobiasa Lindberga. Golden Knights za neho prijali útočníka Ryana Reavesa a voľbu v 4. kole draftu 2018 (patriacu pôvodne Canucks), pričom sa zaviazali k tomu, že zoberú na seba aj 40 percent Brassardovho päťmiliónového platu. Zmluva mu platí ešte ďalšie dva roky.

PODPIS: Bailey predĺžil zmluvu s Islanders
Islanders a útočník Josh Bailey sa v piatok dohodli na podpise novej šesťročnej zmluvy v celkovej hodnote 30 miliónov dolárov. V priemere tak bude zarábať päť miliónov dolárov ročne, teda o 1,7 milióna viac ako v súčasnosti. Dvadsaťosemročný Kanaďan v 58 stretnutiach tejto sezóny strelil 15 gólov a pridal 47 asistencií. Je najdlhšie pôsobiacim hráčom v tíme Islanders.

Waiver listina: Los Angeles umiestnilo na waiver listinu nechránených hráčov brankára Scotta Wedgewooda, ktorého získalo predtým vo výmene Darcyho Kuempera z Arizony. Ak si ho nikto nestiahne, poputuje zrejme do Ontaria z AHL.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu