Výmeny & špekulácie

Transakcie z 21. februára: Capitals získali českého beka, Kuemper je Kojotom

Michal Bujna, 22. 02. 2018 Keďže nás od prestupovej uzávierky v NHL delí už len pár dní, rozhodli sme sa prinášať vám prehľad transakcií, ktoré sa v lige udejú za predošlých 24 hodín. Streda 21. februára priniesla dve výmeny, jeden podpis zmluvy a dve ďalšie transakcie.

VÝMENA: Po Kempnom prichádza do Washingtonu aj Jeřábek
Washington získal z Montrealu obrancu Jakuba Jeřábka, ktorý je druhým českým obrancom, ktorý prichádza do hlavného mesta USA za posledné tri dni po Michalovi Kempnom. Capitals za neho obetovali voľbu v piatom kole draftu 2019. Dvadsaťšesťročný plzenský rodák odohral vo svojej prvej sezóne v NHL 25 zápasov, v ktorých zaznamenal gól a tri asistencie. Po tejto sezóne môže byť neobmedzeným voľným hráčom.

VÝMENA A PODPIS: Kuemper podpísal zmluvu s Coyotes, L.A. za neho získalo dvoch hráčov
Los Angeles vymenilo náhradného brankára Darcyho Kuempera do Arizony za brankára Scotta Wedgewooda a útočníka Tobiasa Riedera. Všetkým končia po sezóne zmluvy. Coyotes však s Kuemperom už spečatili nový dvojročný kontrakt hodnote 3,7 milióna dolárov. Významne si teda polepší oproti jeho tohtoročným 650 tisícom. Kuemper v tejto sezóne zaznamenal bilanciu 10-1-3 s 93,2% úspešnosťou zákrokov. Wedgewood odchytal 20 duelov s 89,3% úspešnosťou zákrokov. Rieder si pripísal osem gólov a 11 asistencií v 58 zápasoch. Arizona si udržala 15 % jeho 2,225 miliónového platu. Rieder i Wedgewood môžu byť v lete obmedzenými voľnými hráčmi.

Waiver listina: Obranca Taylor Chorney, ktorého na listinu zapísal Washington, sa stal novou súčasťou tímu Columbus Blues Jackets. Krídelníka Gabriela Dumonta si zase vybrala Tampa Bay, v ktorej pôsobil až do novembra, kedy ho tiež z waiver listiny získala Ottawa. Tentokrát putoval rovno do AHL.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu