Výmeny & špekulácie

Transakcie z 20. februára: Gudbranson, Fehr, Holden

Michal Bujna, 21. 02. 2018 Keďže nás od prestupovej uzávierky v NHL delí už len pár dní, rozhodli sme sa prinášať vám prehľad transakcií, ktoré sa v lige udejú za predošlých 24 hodín. Utorok 20. februára priniesol dve výmeny a jeden podpis zmluvy.

PODPIS: Gudbrason predĺžil zmluvu s Canucks
Rýchle rokovania skončili podpisom zmluvy a obranca Erik Gudbranson nakoniec z Vancouveru neodíde. Obe strany sa v utorok dohodli na novej trojročnej zmluve, ktorá hráčovi vynesie dokopy 12 miliónov amerických dolárov. Ročne zarobí o pol milióna viac ako v tomto ročníku. Gudbranson odohral v druhej sezóne v drese Canucks zatiaľ 41 zápasov s bilanciou dva góly a dve asistencie. V NHL už má za sebou 380 duelov so ziskom 14 gólov a 39 asistencií.

VÝMENA: Boston získal Holdena za mladíka a draftovú voľbu
Boston získal od tímu New York Rangers obrancu Nicka Holdena, za ktorého obetoval mladého obrancu Roba O’Garu a voľbu v treťom kole tohtoročného draftu. Tridsaťročný Holden odohral v tejto sezóne 55 zápasov s bilanciou 12 bodov a 14 trestných minút. O’Gara absolvoval v NHL zatiaľ iba 11 bezbodových zápasov. Tento ročník trávi v AHL.

VÝMENA: Toronto vymenilo Fehra do San Jose
Toronto vymenilo skúseného útočníka Erica Fehra do San Jose za voľbu v siedmom kole draft 2020. Tridsaťdvaročný rodák z Manitoby odohral v tejto sezóne v NHL iba štyri zápasy a aj po výmene putoval rovno do záložného tímu Sharks v AHL. Maple Leafs sa jeho odchodom zbavili ďalšieho kontraktu, a tak už sú dve zmluvy pod limitom. Odchod Fehra zároveň zvýšil flexibilitu v platovom rozpočte o 975 000 dolárov.

Waiver listina: Na listinu nechránených hráčov boli zaradení útočník Ottawy Gabriel Dumont a obranca Washingtonu Taylor Chorney.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu