Výmeny & špekulácie

Traja najlepší hráči NHL? Na ceste za neúspechom

Michal Bujna, 15. 01. 2018 Keby ste sa opýtali pred začiatkom sezóny, kto patrí medzi troch najlepších hráčov NHL, najčastejšie by ste počuli mená Sidneyho Crosbyho, Connora McDavida a Erika Karlssona. Všetci traja sa na týchto pozíciách objavovali aj v niekoľkých rebríčkoch expertov. Teraz ich však namiesto úspechu spája potenciálne zlyhanie.Crosby má v zbierke dve Hartove trofeje a dve Trofeje Arta Rossa. V tejto sezóne má však ďaleko od ceny pre najužitočnejšieho hráča a ceny pre najproduktívnejšieho hráča. V hre piatich proti trom sa v prevažnej časti ročníka trápil a odzrkadlilo sa to aj na výkonoch tímu.

Pittsburgh vstúpil do sezóny ako prvý tím, ktorý dokázal obhájiť Stanleyho pohár od roku 1998. Momentálne však nevyzerá ako adept na titul a v skutočnosti sa pohybuje na hrane postupu do play-off. Týždeň zakončoval na pozícii divokej karty, pričom štyria prenasledovatelia majú zápasy k dobru.

Vlani vyhral Hartovu trofej i bodovanie McDavid, ktorý v tejto sezóne nie je taký dominantný, ale stále patrí medzi hŕstku najproduktívnejších hráčov. Jeho tím, to je však iný príbeh.

Edmonton patril pred štartom sezóny medzi top favoritov na titul. Vo väčšine stávkových kancelárií bol na neho vypísaný najnižší kurz. Sezónu však nezačal dobre. Nádeje však stále boli – slabý začiatok, silný koniec. To sa však zatiaľ nenaplnilo a Oilers sú na 13. mieste Západnej konferencie už len s veľmi malou šancou na postup do play-off.

Play-off je veľmi nepravdepodobné aj pre kanadskú Ottawu, ktorá sa vlani takmer dostala do veľkého finále. V tejto sezóne je to zatiaľ veľké trápenie, ktoré sa naplno odkrylo po akvizícii Matta Duchenea. Tím je predposledný vo Východnej konferencii.

Ešte v úvode sezóny mu to pritom išlo pomerne dobre, ak zohľadníme, že mu chýbal Karlsson. Ten sa po návrate zo zranenia rozbiehal pomaly a hoci sa nakoniec rozbehol a Ottawa by bola bez neho stratená, stále nepodáva elitné výkony, na aké sme boli zvyknutí z predošlých rokov. Aj on je na ceste za neúspechom.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu