Výmeny & špekulácie

Traja hráči, ktorí sú v tieni svojich otcov

Michal Bujna, 24. 12. 2017 Nasledovať kroky svojich rodičov môže byť niekedy ťažké. Najmä, ak ide o hráčov NHL. Očakávania sú často prestrelené a tlak zvyšuje aj to , keď vás draftujú z vysokého miesta. Josh Wegman poukázal na troch hráčov, ktorí sú stále v tieni svojich otcov.

1. Sam Reinhart
Paul Reinhart stanovil latku vysoko, keď počas 11 rokov v NHL na pozícii obrancu nazbieral 559 bodov v 648 zápasoch. Nanešťastie, chronické problémy s chrbticou ukončili jeho kariéru v tridsiatke, keď ešte stále produkoval body na elitnej úrovni.

Jeho syn Sam sa stal draftovou dvojkou, no doteraz očakávania ani zďaleka nenaplnil. V lige odohral 201 zápasov, v ktorých zaznamenal 101 bodov. Stále má len 22 rokov, no jeho nedostatočná rýchlosť mu zabráni v tom, aby sa stal elitným hráčom ako jeho otec. Už teraz sú na tom podstatne lepšie jeho bratia Max a Griffin.

2. Alex Nylander
V Toronte sa medzi kľúčových hráčov radí William Nylander. Ten je na dobrej ceste jedného dňa vyrovnať či prekonať zápis svojho otca Michaela. Jeho mladí brat Alex sa však zatiaľ v mužstve Sabres nepresadil.

Alex sa dá stále považovať za nádej, keďže má iba 19 rokov. Zatiaľ však neukázal veľa ani v nižšej AHL, v ktorej odohral 79 zápasov so ziskom 34 bodov. A hoci má toto ešte pred sebou veľa, len ťažko si ho teraz vieme predstaviť ako hráča, akým býval jeho otec.

3. Sam Gagner
Prví dvaja hráči sú stále na počiatku kariér, no Sam Gagner má už 28 rokov. Za sebou má zatiaľ slušnú kariéru, no na bývalú draftovú šestku toho nedosiahol toľko, ako sa čakalo. Sklamaním je, že ani raz nepokoril métu 50 bodov.

Na druhú stranu, jeho otec Dave Gagner bol esom tímu Minnesota North Star na konci 80. a na začiatku 90. rokov. Počas svojich najlepších rokov odohral za klub 513 duelov so ziskom 488 bodov. Raz pokoril 80-bodovú métu, v ďalších štyroch sezónach nazbieral viac ako 70 bodov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu