Výmeny & špekulácie

Traja Európania, ktorých treba na MSJ pozorne sledovať

Michal Bujna, 22. 12. 2017 Už budúci týždeň sa v americkom Buffale uskutočnia majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov. Tie sú každoročne výstavou mladých hráčov, z ktorých skauti tímov NHL lovia svoje budúce hviezdy. Medzi tie na turnaji by sa mali zaradiť aj nasledujúci traja hráči z európskych mocností Švédska, Ruska a Fínska.1. RASMUS DAHLIN, ŠVÉDSKO
V Švédskom výbere sú dvaja hráči, ktorých treba sledovať. Útočník Alex Nylander, ktorý hráva na farme Buffala, bude obhajovať post najproduktívnejšieho hráča. Väčšia pozornosť však bude smerovať na sedemnásťročného obrancu Dahlina. Ten je považovaný za generačný talent a budúcu draftovú jednotku. Už v mladom veku sa etabloval v najvyššej švédskej súťaži a jeho hra je prirovnávaná k dvom velikánom – defenzívna časť k Nicklasovi Lidstromovi, ofenzívna k Erikovi Karlssonovi.

2. ANDREJ SVEČNIKOV, RUSKO
Ruský krídelník by mohol byť na najbližšom drafte draftovou dvojkou. Je to rodený strelec, ktorý v 48 zápasoch v drese Muskegonu z USHL strelil vlani 29 gólov. V tejto sezóne hráva za Barrie v OHL. V 16 zápasoch skóroval 14-krát. Absentoval už pre zranenie ruky, no už je zotavený a na turnaji by mal byť postrachom súperových brankárov.

3. EELI TOLVANEN, FÍNSKO
Fínsky útočník už bol draftovaný v tomto roku z celkového 30. miesta. Zaujal Nashville. Na turnaji by mal byť jedným z najvzrušujúcejších ofenzívnych hráčov. V tejto sezóne hráva ako osemnásťročný v KHL. V drese Jokeritu už nastrieľal 17 gólov, čo je počet, ktorý pred ním v tejto lige neatakoval žiaden tínedžer. V 39 dueloch má na konte 32 bodov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu