Výmeny & špekulácie

Traja „chudobní“ voľní hráči, ktorí čakajú na lukratívnejšiu zmluvu

Michal Bujna, 01. 04. 2018 Ešte tri mesiace nás delia od otvorenia trhu s voľnými hráčmi, no už teraz sa pozrieme na troch hráčov, ktorých plat neprevýšil hranicu „skromného“ 1,2 milióna dolárov a ktorých by toto leto mohlo z hľadiska novej zmluvy veľmi potešiť. Môžu však za to aj ich výkony.

Carter Hutton, brankár St. Louis
V tejto sezóne zarába iba 1,125 milióna dolárov, ale v tejto sezóne sa zaradil medzi najlepších brankárov ligy. Z 30 zápasov doviedol 16 do víťazného konca, pričom v priemere inkasoval len 2,02 gólu na zápas a zneškodnil 93,4 % striel, ktorým čelil. Otázne je, či budú tímy ochotné zaplatiť mu významne viac po jednej skvelej sezóne. Zároveň je otázka, či by bol ochotný zostať v St. Louis, aj keby opäť začínal ročník za Jakeom Allenom. Ak sa platový strop zvýši na očakávanú hranicu, Blues by sa ho mohli pokúsiť udržať, pretože istota na brankárskom nie je nikdy na škodu.

Brian Gibbons, center New Jersey
Gibbons v tejto sezóne bodoval prakticky v každom druhom zápase, no jeho plat bol len 650 000 dolárov. Okrem toho je však spoľahlivým defenzívnym útočníkom pre tretí, prípadne štvrtý útok. Je oporou Devils aj na oslabeniach. Napriek tomu, že nová zmluva by nemala byť príliš lukratívna, určite bude vyššia ako tá súčasná.

Riley Nash, center Bostonu
Nash nazbieral v prvých 74 zápasoch tejto sezóny 41 bodov, pričom zarábal len 900 000 dolárov. Hral pritom dobre v treťom, druhom i prvom útoku. A taká všestrannosť sa cení. Pri zranenia spoluhráčov z útoku dostal šancu aj v prvej presilovkovej formácii a nesklamal. Dokonca mal sériu asi 15 zápasov, v ktorých si udržiaval priemer bodu na zápas. Momentálne má 28 rokov, a tak jeho nový kontrakt bude ten kľúčový v jeho kariére. Na trhu by mohol dostať zmluvu s ročným platom 2 až 3 milióny dolárov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu