NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Top 5 „rental“ hráčov pred prestupovou uzávierkou

01. 02. 2018 | Michal Bujna

Už nás len menej ako mesiac delí od prestupovej uzávierky, pred ktorou si adepti na play-off pokúsia vylepšiť svoje šance akvizíciou tzv. „rental“ hráčov, ktorým končí po tejto sezóne zmluva a s ktorými sa tímy po play-off väčšinou lúčia. Kto patrí medzi najlepších v tejto kategórii?

1. Evander Kane, Sabres
Kane má šancu po druhýkrát v kariére streliť 30 gólov. V tejto sezóne sa mu ofenzívne darí, hoci hrá za trpiace sa Buffalo. Dostáva však veľa príležitostí, čoho by sa v silnejšom tíme nemusel dočkať. Mohol by však hrať po boku lepších hráčov, čo by mohlo prospieť jemu i tímu. Jeho malým mínusom je, že ešte nikdy v play-off nehral.2. Mike Green, Red Wings
Najžiadanejším obrancom bude Mike Green, ktorého by nemalo byť ťažké získať z Detroitu. Green by sa hodil tímov, ktoré chcú podporiť útok a vylepšiť presilovky. Bol by skvelým obrancom pre druhý pár ambiciózneho klubu.

3. Tyler Bozak, Maple Leafs
Jeho úspešnosť streľby a produktivita v tejto sezóne sú chabé, ale pozičná hra je dobrá. V Toronte sa s ním do budúcna zrejme nepočíta, a tak by mohol niekoho zlákať na pomerne ľahko dosiahnuteľný trejd.

4. James van Riemsdyk, Maple Leafs
Tímy, ktoré hľadajú strelca a hráča pred bránu, by mohli siahnuť po van Riemsdykovi. Momentálne hráva pod cap-hitom 4,25 milióna dolárov a v lete by si mal polepšiť. Dovtedy môže byť užitočný pre niekoho iného. Stále však je možné, že si ho bude chcieť Toronto upísať na ďalšie sezóny. Generálny manažér však musí mať jasno v dohľadných týždňoch, či to bude dosiahnuteľné.

5. Rick Nash, Rangers
Strelec a skúsenosti? Rick Nash by mohol byť tou správnou voľbou. Má síce limitovanú klauzulu o nevymeniteľnosti, ale z 12 tímov, ktoré mu budú vyhovovať, by niektorý mohol byť vhodným adeptom na zisk jeho služieb. Rangers sa ho budú snažiť vymeniť, pretože viac začínajú myslieť na budúcnosť. Tiež by pomohol tímu, ktorý hľadá sekundárnu produktivitu a chce zlepšiť presilovky.

STOJA ZA ZMIENKU: Radim Vrbata (Panthers), Michael Grabner (Rangers), Ian Cole (Penguins), Thomas Vanek (Canucks), Mark Letestu (Oilers).

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
01. 02. 2018
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
01. 02. 2018
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
01. 02. 2018
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
01. 02. 2018
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
01. 02. 2018
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
01. 02. 2018
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
01. 02. 2018
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
01. 02. 2018
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
01. 02. 2018
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
01. 02. 2018

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.