NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Tímy, ktorým by sme dopriali zápas pod holým nebom. Lightning? Stars?

20. 11. 2017 | Michal Bujna

Stále dokola tie isté tímy. Taký dojem by mohla mať veľká skupina fanúšikov pri pohľade na minulé i plánované zápasy NHL pod holým nebom. Ktoré tímy z tých, čo ešte pod holým nebom nehrali, by si takýto zápas zaslúžili alebo by sa mohli postarať o vskutku zaujímavú udalosť?

Chicago, Pittsburgh, Boston, Montreal, Philadelphia... tieto tímy sú v zápasoch pod holým nebom stále. Prečo? Na jednu stranu NHL hovorí o tradícii, no skutočnosť je taká, že tieto tímy majú momentálne v najväčšej miere garantovanú ziskovosť takéhoto podujatia.

Aj preto NHL oznámila, že v roku 2019 uvidíme duely medzi Chicagom a Bostonom, Pittsburghom a Philadelphiou. Čo však zamerať sa aj na tímy, ktoré ešte nikdy nehrali Winter Classic, Herritage Classic či zápas Štadiónovej série?

Momentálne ide o tímy: Arizona Coyotes, Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, Dallas Stars, Florida Panthers, Nashville Predators, Tampa Bay Lightning a Vegas Golden Knights.

Ktorým z nich by sme takýto zápas dopriali v dohľadnej dobe najviac?

Nashville a Columbus si zaslúžia takýto zápas za svoj vzostup v posledných rokoch. Obom tímom by to prospelo. Medzi elitou sa v posledných rokoch drží Tampa Bay, v ktorej hrá niekoľko hviezd a ktorá hrá atraktívny hokej. Napriek tomu ešte takýto duel nehrala.

Nováčik z Vegas sa snaží NHL etablovať na novom trhu. Tomu by takýto zápas prospel a zároveň by mohol byť atraktívnym marketingovým dielom súťaže. A keby sa nehral v Las Vegas, mohol by sa hrať napríklad na Vojenskej akadémii vo West Pointe. Napríklad proti Panthers. To by mali veľkú radosť aj majitelia tímov, ktorí majú minulosť spätú s armádou.

Veľký potenciál má aj Dallas. Predstavte si súboj proti Minnesote. Stars by bojovali proti tímu z mesta, v ktorom organizácia začínala. Jeden duel v Minnesote pod holým nebom už bol úspechom, druhý by tiež mohol byť a nemuselo by k tomu byť potrebné Chicago ako v roku 2016.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
20. 11. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
20. 11. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
20. 11. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
20. 11. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
20. 11. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
20. 11. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
20. 11. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
20. 11. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
20. 11. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
20. 11. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.