Výmeny & špekulácie

Taylor Hall vstupuje do konverzácie o Hartovej trofeji

Michal Bujna, 03. 03. 2018 Útočník Taylor Hall sa po rokoch od draftu, na ktorom bol vybraný z prvého miesta, konečne zaradil tam, kde ho chcel vidieť Edmonton – medzi adeptov na Hartovu trofej. Žiari však už v inom drese. V drese New Jersey.Hall mal debutovú sezónu v drese Devils solídnu, ale musel si na nové prostredie aj zvykať. V tejto sezóne sa mu však darí a v posledných mesiacoch žiari. Od prelomu rokov získali len dvaja hráči viac bodov – Jevgenij Malkin a Sidney Crosby.

Hall bodoval v 24 zápasoch po sebe, v ktorých hral (sériu mu prerušilo zranenie). Počas nich pritom nazbieral 32 bodov. Po 60 zápasoch má na konte už 70 bodov, čo sa mu stalo ako prvému hráčovi Devils od sezóny 2011/12, v ktorej to dokázali Iľja Kovaľčuk a Patrik Eliáš.

Dvadsaťšesťročný rodák z Calgary si už teraz stanovil nové osobné maximum s 29 gólmi a len desať bodov ho delí od najproduktívnejšej sezóny v kariére. Do konverzácie o Hartovu trofej však vstúpil najmä preto, že bol zapojený vo viac ako 37 % gólov celého tímu!

V tomto smere sú v NHL na tom lepšie len Connor McDavid, Johnny Gaudreau, Claude Giroux a Anže Kopitar. Ani jeden z nich však nemá taký náskok v bodovaní tímu pred druhým v poradí ako Hall. Ten má momentálne o 29 bodov viac ako Nico Hischier. Tretí Jesper Bratt získal len 34 bodov.

Oproti konkurencii iných hráčov má Hall výhodu v tom, že nie je len skvelým strelcom a tvorcom hry, ale aj výborným hráčom v prechodovej a defenzívnej hre. To z neho robí možno užitočnejšieho hráča ako z produktívnejších hráčov pred ním. A treba pripomenúť, že Hartova trofej nemá byť o bodoch, ale o užitočnosti hráča pre svoj tím.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu