NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Tavares aj Ekman-Larsson ovplyvňujú prestupový trh v NHL

26. 11. 2017 | Michal Bujna

V NHL sme videli v tejto sezóne pár menších výmen i jednu veľkú. Tímy NHL sa väčšinou aj napriek svojim potrebám netlačia k výmenám aj preto, že trh ovplyvňuje nejasná budúcnosť dvoch hráčov.

Kluby si uchovávajú flexibilitu tým, že zatiaľ len vyčkávajú na to, ako sa bude vyvíjať situácia v New Yorku s kapitánom Islanders Johnom Tavaresom. Podobne však dávajú pozor aj na osud obrancu Coyotes Olivera Ekman-Larssona.

Tímy nechcú robiť významnejšie výmeny skôr, ako budú vedieť, že ani jeden z týchto hviezdnych hráčov nebude na prestupovom trhu dostupný. Ak by bol, spustila by sa o nich doslova bitka.

Islanders sa zatiaľ rozhodujú, čo urobia s Tavaresom, ale vzhľadom na to, že sa im darí a reálne majú šancu postúpiť do bojov o Stanleyho pohár, nedá sa očakávať, že by ho chceli vymeniť pred prestupovou uzávierkou, hoci po sezóne by za neho získali významne menej v prípade výmeny práv, prípadne nič, ak by odišiel cez trh s voľnými hráčmi.

Arizona je na tom inak – stále je v lige posledná a play-off je v tomto ročníku nepravdepodobné. Už sa aj špekuluje o tom, že Ekman-Larsson nechce zostať v takomto tíme a že ten si ho nebude môcť finančne dovoliť udržať.

Generálny manažér John Chayka nie je pripravený stlačiť spúšť a svoju hviezdu vymeniť a vždy hovoril, že je jeho prioritou podpísať s ním novú zmluvu. Generálni manažéri ostatných tímov tak zatiaľ len pozorujú, či nedôjde k zmene tohto postoja, či už dobrovoľnej alebo vynútenej.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
26. 11. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
26. 11. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
26. 11. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
26. 11. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
26. 11. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
26. 11. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
26. 11. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
26. 11. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
26. 11. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
26. 11. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.