NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Tatar a Pastrňák skórovali, Halák striedal + video

14. 12. 2017 | Michal Bujna

V stredu sa v NHL odohrali štyri zápasy, v dvoch mali zastúpenie aj hráči z Česka a Slovenska. Do bodovania sa zapísali len Tomáš Tatar a David Pastrňák.

Tomáš Tatar svojím deviatym gólom v sezóne otváral skóre zápasu, v ktorom jeho Detroit dvakrát viedol, ale nakoniec podľahol Bostonu 2:3 po predĺžení. Duel rozhodol Brad Marchand, ktorý sa však prezentoval aj ukážkovou prihrávkou na vyrovnávajúci gól. V 59. minúte ho strelil David Pastrňák, pre ktorého to bol už 15. presný zásah v ročníku. V akcii sa predstavili aj Martin Frk, David Krejčí a Zdeno Chára. Tí nebodovali. Red Wings prehrali desať zápasov z ostatných jedenástich, Bruins vyhrali za rovnaké obdobie deväť duelov.

V Brooklyne sa z výhry 5:2 tešil Dallas. Česi Radek Faksa a Martin Hanzal nebodovali. V drese Islanders sme videli slovenského brankára Jaroslava Haláka, ktorý inkasoval štyri góly z 20 striel a v 30. minúte prenechal miesto v bráne Thomasovi Greisovi. Ten kapituloval raz zo siedmich striel.