Výmeny & špekulácie

Tatar a Pánik skórovali. Pre Tatara to bol 100. gól v kariére + video

Michal Bujna, 19. 10. 2017 V noci zo streda na štvrtok sa do bodovania zapísali zatiaľ len dvaja slovenskí útočníci.

Tomáš Tatar prelomil streleckú smolu a strelil svoj prvý gól v sezóne. Išlo zároveň aj o jeho 100. gól v lige. Je len škoda, že k víťazstvu Detroit nenasmeroval. Toronto zápas vyhralo pomerom 6:3. Petr Mrázek chytal od 16. minúty a zastavil 19 z 21 striel.

Richard Pánik tečoval v presilovke na konci tretej tretiny strelu Duncana Keitha a bol z toho jeho štvrtý gól v ročníku. Mal však len kozmeticky význam, pretože Blues vyhrali nad Chicagom aj vďaka hetriku Jadena Schwartza 5:2. Česi v zápase nebodovali.

V poslednom zápas strelil hetrik mladý Švéd Adrian Kempe, ktorý pridal aj asistenciu. Prvý gól bol zároveň jeho premiérový v tejto sezóne. Los Angeles porazilo Montreal 5:1. Česi v službách Habs nebodovali.