NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Tampa prišla o svoju dominanciu. Čaka pád aj kráľa Kučerova?

22. 01. 2018 | Michal Bujna

Po sobotnom zápase buchli v šatni Tampy dvere. Tento zvuk však nebol potrebný na to, aby si človek uvedomil, že Lightning prechádzajú frustrujúcim obdobím, ktoré akoby išlo ruku v ruke s absenciou Victora Hedmana.Hráči Tampy Bay sa však v sobotu snažili, pracovali tvrdo – určite tvrdšie ako pri štvrtkovej prehre s Vegas – no i tak prehrali ďalší zápas. Päť prehier z posledných siedmich duelov svedčí o tom, že tím stráca svoje čaro.

„Len sme vypadli zo synchronizácie. Chlapci v ostatnom týždni a pol nezabudli, ako hrať hokej,“ skonštatoval tréner Jon Cooper.

Cooper má pravdu v tom, že jeho zverenci hokej hrať stále vedia. Nehrajú ho však už tým správnym spôsobom. Vďaka tomu sa skončila dominancia Lightning a doťahujú sa na nich súperi. Na čele NHL ich v nedeľu predbehlo Vegas. V rámci konferencie ich ohrozuje najmä divízny rival Boston, ktorý stráca len tri body a má zápas k dobru.

Tak ako sa prestalo výnimočne dariť tímu, tak sa prestalo dariť aj najproduktívnejšiemu hráčovi NHL Nikitovi Kučerovovi. Ten už nemá takú neohrozenú pozíciu. Stále je prvý, ale Nathan MacKinnon z Colorada na neho stráca už len dva body! Atakujú ho aj John Tavares či Claude Giroux.

Ruský útočník v posledných štyroch zápasoch neskóroval a v posledných šiestich má na konte len jeden gól. V posledných ôsmich zápasoch si pripísal len šesť bodov (2+4). Predtým pritom nazbieral skvelých 55 bodov (25+30) v 38 dueloch.

Momentálne ešte nie je čas na paniku, ale pokiaľ sa Blesky neschopia, príde tak rýchlo, že sa ani nenazdáme. Zlepšiť sa pritom potrebujú Andrej Vasilevskij, útok na čele s Kučerovovom a najmä Stevenom Stamkosom i obrana, ktorá je v posledných zápasoch deravá. Tímu chýba spomínaný Hedman, ktorého hodnota pre mužstvo sa pri jeho absencii jasne ukazuje.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
22. 01. 2018
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
22. 01. 2018
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
22. 01. 2018
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
22. 01. 2018
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
22. 01. 2018
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
22. 01. 2018
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
22. 01. 2018
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
22. 01. 2018
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
22. 01. 2018
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
22. 01. 2018

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.