Výmeny & špekulácie

Švédsky supertalent na ZOH príliš nehráva, fínsky klenot žiari

Michal Bujna, 17. 02. 2018 Zimné olympijské hry 2018 bez hráčov NHL dali priestor aj pre mladších hráčov. Najväčšia pozornosť pritom smerovala na dvoch mladíkov zo Škandinávie. Ako sa im zatiaľ v Pjongčangu darilo?

Pochopiteľne, viac pozornosti smeruje na obrancu Švédska Rasmusa Dahlina, ktorý je považovaný za tohtoročnú draftovú jednotku a generačný talent. V 17 rokoch je najmladším hráčom na mužskom hokejovom turnaji.

Doteraz v ňom však veľa priestoru nedostal. Po prvých dvoch zápasoch má za sebou len štyri a pol minúty hry. V prvom zápase proti Nórsku sa totiž nezmestil ani do zostavy, v druhom zápase proti Nemecku hral sporadicky a v tretej tretine vôbec.

To samozrejme niektorých ľudí prekvapilo a v šoku sa zdal byť aj legendárny Peter Forsberg: „Som šokovaný. Neviem, čo si ten tréner myslí. Ak tu bude a má sa tu učiť, tak by možno mal byť na ľade?“

Ďalším zápasom Švédska na turnaji bude zápolenie proti Fínsku. To má zo svojím útočníkom talentom Eelim Tolvanenom úplne opačné starosti. Hráva pravidelné a svoje minúty využíva dokonale.

Stále len osemnásťročný mladík je najproduktívnejším hráčom turnaja, keď v dvoch zápasoch nazbieral šesť bodov za tri góly a tri asistencie. Z toho musí mať radosť David Poile a jeho kolegovia v Nashville, ktorí ho vlani mohli draftovať dokonca z 30. miesta!

Poile už skôr počas sezóny avizoval, že by mohol zapracovať na tom, aby Tolvanen prišiel do Nashvillu ešte pred koncom tejto sezóny. Nedarí sa mu totiž len na turnaji, žiari aj v drese Jokeritu v KHL.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu