Výmeny & špekulácie

Štyria hráči Canucks, ktorých osud po prestupovej uzávierke je otázny

Michal Bujna, 19. 02. 2018 V súvislosti s možným odchodom z tímu Vancouver Canucks sa týždeň pred prestupovou uzávierkou skloňujú mená štyroch hráčov. Ako to s nimi vyzerá?Canucks sa netaja tím, že by sa radi zbavili skúsenejších hráčov a na mladých stavali svoj budúci tím. Najčastejšie sa teda v špekuláciách vyskytujú mena obrancu Erika Gudbransona a útočníka Thomasa Vaneka.

Vanekov odchod je vzhľadom na situáciu prakticky istý. Bude patriť medzi najlákavejších krídelníkov, no napriek tomu na ňom Canucks asi veľa nezarobia. Pravdepodobne získajú len draftovú voľbu, niekde na úrovni tretieho či štvrtého kola.

Gudbranson je hráčom, ktorého by si kanadský tím radšej udržal ako vymenil, ale ešte neprebehli medi oboma stranami vážne diskusie o novej zmluve a po tejto sezóne by mohol byť neobmedzeným voľným hráčom. Očakáva sa, že si tím s jeho agentom ešte pohovorí tento týždeň. Vymenený bude, ak nebude mať tím nejakú garanciu, že podpíše novú zmluvu.

V hre by však mohol byť aj obranca Ben Hutton, ktorý sa stal od konca decembra pravidelným návštevníkom tribúny. Záujem o neho údajne prejavil tím Buffalo Sabres. Hutton je mladý a v predošlých dvoch sezónach ukazoval svoj potenciál.

Z obrancov Canucks je však údajne najväčší záujem o zraneného Chrisa Taneva, ktorý má vo svojej zmluve ešte dva roky. Vancouver ho však nemá záujem vymeniť, ak nebude protihodnota poriadne vysoká.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu