Výmeny & špekulácie

Štatistiky sú v NHL rozmanité, ale aj nepresné

Michal Bujna, 17. 12. 2017 Je pozoruhodné, koľko rôznych ukazovateľov dokáže v svojich zápasoch NHL zaznamenávať. Existujú štatistiky na skoro všetko, čo vám príde na um. Ani najlepšia liga sveta sa však nevyvaruje nepresnostiam.

Steve Simmons poukazuje na to, že pri pohľade na štatistiky nemožno brať za garanciu toho, že odzrkadľujú skutočnosť.

„Sledujem zápasy NHL pravidelne a som v úžase nad nepresnosťou štatistík o stratách a ziskoch pukov. V nedávnom zápase jeden hráč počas jedného striedania stratil puk trikrát. Po skončení tretiny mal pri svojom mene uvedenú len jednu stratu puku,“ poznamenal zámorský odborník.

Ak teda NHL nedokáže poriadne zaznamenávať štatistiky, ktoré berú vážne nie len fanúšikovia, ale aj odborníci či skauti, mala by celý proces zaznamenávania riešiť a napraviť. Nejde pritom len o odoberanie a strácanie pukov. V minulosti už sa ukázali nedostatky aj pri bodyčekoch, či dokonca strávenom čase na ľade a strelách na bránu.

Pre fanúšikov je zároveň dôležité pochopiť, že ak nabudúce uvidíte u niektorého z brankárov štatistiku úspešnosti brankárov, treba ju brať aj s rezervou. Tá je totiž len tak presná, ako sú informácie poskytnuté na spracovanie. A je vidieť, že tie nebývajú vždy až také presné.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu