Výmeny & špekulácie

Stan Bowman má zaujímavý nápad ohľadom zdravých náhradníkov

Michal Bujna, 30. 03. 2018 Generálny manažér Chicaga Stan Bowman raz dostal od prezidenta klubu Johna McDonauga, ktorý mal korene v baseballe, zaujímavý otázku. A z nej aj vyplynula zaujímavá myšlienka, s ktorou sa podelil s Elliotteom Friedmanom.

McDonough chcel od Bowmana vysvetlenie, ako presne funguje v NHL systém so zdravými náhradníkmi. Potom sa čudoval, prečo nemôžu byť takýto hráči využívaní v zápasoch, keď za pobyt v prvom tíme dostávajú zaplatené.

Z tejto debaty nakoniec vznikla myšlienka, ktoré Bowman navrhol na stretnutí generálnych manažérov a ktorá unikla pozornosti v množstve iných, často i dôležitejších a urgentnejších záležitostí.

Bowman navrhol, že by každý tím mal aj naďalej povolených najviac 18 korčuliarov a dvoch brankárov v základnej zostave. Avšak, tréneri by mali možnosť poslať do akcie aj zdravých náhradníkov, napríklad v prípade nejakého zranenia.

Samozrejme, že vzniká obava z toho, že by tímy tento systém mohli zneužívať a zranenia si vymyslieť. Ďalej by mohli byť námietky, že tento systém by vyhovoval bohatým tímom, ktoré si môžu dovoliť mať v prvom tíme 23 hráčov.

Bowman by druhý problém riešil tým, že by sa namiesto troch zdravých náhradníkov obmedzil ich počet na jedného, ktorý by sa v takej situácii mohol využiť. Tvrdí, že každý tím v lige má i tak vždy v prvom tíme minimálne jedného zdravého náhradníka. Klamlivé zranenia by sa mohli riešiť formou určitej dodatočného disciplinárneho konania.

Bowman v tom vidí aj iné výhody, ako je výpomoc v prípade zranení. Viac hráčov by tak mohlo dostať šancu hrať. Ak by sa nasadzovanie zdravých náhradníkov neobmedzovalo len na zranenia, mohlo by viesť aj k tomu, že by tréneri mohli vyradiť zo zápasu hráča, ktorému sa nedarí a nahradiť ho iným. Tiež by sa mohli šetriť hviezdy v prípade rozhodnutých zápasov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu