NHL.eu
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku a buďte pri znovuspustení webu.

Stamkos a Bobrovskij medzi hráčmi, ktorí by dostali trofej po štvrtine sezóny

23. 11. 2017 | Michal Bujna

Štvrtinu sezóny 2017/18 máme za sebou. Niektoré individuálne výkony v nej takmer až vyrážali dych. My sme sa zamerali práve na individuality a na to, ktorí hráči by si za svoje výkony zaslúžili trofeje. Zamerali sme sa na tie najprestížnejšie.Hartova trofej: Steven Stamkos, Tampa Bay
Steven Stamkos je najproduktívnejším hráčom NHL a je kapitánom najlepšieho tímu sezóny. Spolu s Nikitom Kučerovom je takmer nezastaviteľný. Do stredajšieho zápasu vstupoval s priemerom 1,75 bodu na zápas, pri ktorom by mal poľahky prvýkrát v kariére pokoriť stobodovú hranicu a možno zažiť najproduktívnejšiu sezónu hráča NHL za niekoľko posledných rokov.

Norrisova trofej: Erik Karlsson, Ottawa
Karlsson síce úvod sezóny vynechal pre zranenie a prakticky sa stále ešte rozbieha po operácii, no po návrate ukázal, že je to pán obranca. Ako jediný obranca zbiera aspoň bod na zápas – v prvých 14 dueloch ich nazbieral 17. Stále je najvyťažovanejším obrancom a je efektívny aj v obrane, hoci k minuloročným výkonom sa ešte stále nepriblížil. Chce to však pravdepodobne len čas.

Vezinova trofej: Sergej Bobrovskij, Columbus
Bobrovskij vstupoval do stredajšieho zápasu ako líder všetkých jednotiek s 93,3% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,02 inkasovaného gólu na zápas. V sezóne predviedol množstvo dôležitých a aj niekoľko efektných zákrokov. Tímu zatiaľ pomohol k druhému miestu v Metropolitnej divízii.Calderova trofej: Clayton Keller, Arizona Coyotes
Arizone sa úvod sezóny nevydaril, no aspoň spoznala svoj budúci pilier útoku. Skvelé výkony vo svojej prvej sezóne v NHL podáva krídelník Clayton Keller, ktorý je najproduktívnejším nováčikom sezóny. V prvých 23 zápasoch strelil 11 gólov a nazbieral 20 bodov.

Selkeho trofej: Mark Stone, Ottawa
Patrice Bergeron vynechal značnú časť úvodu sezóny, a tak dal priestor na to, aby sa fantazírovalo o tom, kto by cenu mohol získať, ak by nebol v NHL. A hoci väčšinou ide táto trofej do rúk centra, v prvej štvrtine sezóny si ju zaslúži krídelník Ottawy Mark Stone. V prvých 19 dueloch strelil 13 gólov, pridal sedem asistencií, nazbieral 13 plusových bodov a „ukradol“ 24 pukov.

Cena Jacka Adamsa: Gerard Gallant, Vegas
Florida si musí búchať hlavu o stenu, že sa vzdala tohto poctivo pracujúceho a kvalitného trénera. V tejto sezóne vedie nováčika z Las Vegas, ktorý aj napriek veľkým zraneniam v bráne a nedostatku hviezd doviedol až k vrcholu v Pacifickej divízii.

Nejnovější články:

Power Rankings: S akou silou vstúpi 16 tímov do play-off?
23. 11. 2017
Rozpis 1. kola play-off a predpovedaní víťazi
23. 11. 2017
Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru
23. 11. 2017
Ako budú vyzerať dvojice prvého kola play-off?
23. 11. 2017
Postupová matematika pred poslednými zápasmi základnej čast
23. 11. 2017
Faksa skóroval, Jurčo nehral + highlighty
23. 11. 2017
Kaše hrdinom Ducks + highlighty
23. 11. 2017
Päť trénerov, ktorí by mohli dostať po sezóne výpoveď
23. 11. 2017
Tatar s Pánikom skórovali, traja Česi asistovali + highlighty
23. 11. 2017
Power Rankings: Krátko pred play-off sa najlepšou formou preze
23. 11. 2017

« Návrat na úvodnú stránku
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.