Výmeny & špekulácie

Skončí Šipačov opäť mimo zostavy Golden Knights?

Michal Bujna, 24. 10. 2017 Veľa ľudí nechápalo, keď Vegas nemalo na otváracej zostave Vadima Šipačova. Veľká posila z KHL začala ročník na súpiske záložného tímu, ale podľa generálneho manažéra to nesúviselo s výkonmi.



George McPhee vtedy vysvetľoval, že ruský útočník nehral preto, lebo nebolo pre neho miesto v 23-člennej zostave, a keďže nemusel byť pri poslaní na farmu zapísaný na waiver listinu, preto na ňu putoval aj on.

Medzičasom už Šipačov vďaka zraneniam dostal šancu v NHL a odohral dva zápasy so ziskom jedného gólu. Teraz však hrozí, že bude mimo základnej zostavy opäť. Do akcie sa totiž vracia útočník Jonathan Marchessault.

Šipačov, ktorý podpísal s klubom lukratívnu dvojročnú zmluvu za 9 miliónov dolárov, sa pred utorkovým duelom proti Chicagu striedal len v štvrtom útoku.

Zaujímavé však je, že Alex Tuch, ktorý musel z rovnakých dôvodov začať ročník na farme, zostal po boku Brendana Lepsica a namiesto Rusa sa k nim pripojil Oscar Lindberg. Signalizuje to, že ak sa Marchessault vráti, Tuch v zostave zostane a Šipačov nie.

Šipačov mal byť veľkou posilou ofenzívy, ale napríklad v sobotu odohral len 10 a pol minúty, čo bol tretí najnižší „ice-time“ v tíme. Od hviezdy KHL by človek čakal viac. Možno to pritom naznačuje, že jeho vypadnutie zo zostavy predsa len mohlo aspoň trochu súvisieť s výkonmi.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2020 NHL.eu