Výmeny & špekulácie

Skončí sezóna bez vyhodeného trénera? Dostane potom padáka napríklad Vigneault?

Michal Bujna, 09. 02. 2018 Už sme o tom písali pred niekoľkými týždňami, ale ešte stále to platí – v tejto sezóne nebol vyhodený ešte ani jeden hlavný tréner. A vzhľadom na fázu, v ktorej sezóna je, je vcelku možné, že sa do leta na tomto konštatovaní nič nezmení. Čo však potom?V lete niektoré tímy budú svoju situáciu na lavičke určite prehodnocovať. Medzi popredných adeptov na odchod sa pritom v posledných týždňov zaradil tréner Alain Vigneault z klubu New York Rangers.

O budúcnosti tohto 56-ročného Kanaďana sa špekulovalo ešte pred štartom sezóny. Momentálne je vo svojej piatej sezóny na lavičke Blueshirts, ale je dosť možné, že na šiestej už na nej stať nebude napriek tomu, že mu budú platiť ešte dva roky zmluvy, ktorú podpísal začiatkom minulého roku.

Vedenie by neurobilo správny krok, ak by nad trénerskou zmenou po tomto ročníku nezačalo minimálne uvažovať. V tejto sezóne totiž Rangers urobili krok späť a dosť často na ľade kolabujú. Príkladom bol stredajší zápas proti Bruins, ktorý bol jedným z najhorších, aké tím za ostatné roky odohral.

Podľa Larryho Brooksa si inšpekciu vyžiadajú všetky oddelenia tímu, ale je možné, že vo vedení budú mať nutkanie dať predsa len ešte Vigneaultovi šancu. V klube k nemu majú totiž rešpekt. Novinár z New York Post však pripomína, že by z dlhodobého hľadiska nemuselo mať význam držať trénera, ktorý je síce úspešný, ale ktorý nikdy nezískal Stanleyho pohár.

Tímu navyše chýba líder, ktorý by ho potiahol a ktorý by sa viac hodil do štýlu trénovania Vigneaulta. Ten verí tomu, že by tón hry mali udávať hráči v mužstve. A bez takého ťahúňa by možno tím potreboval trénera, ktorý by preferoval inú filozofiu. Tím sa navyše chce omladzovať a v minulosti „AV“ nemával s mladíkmi veľa trpezlivosti. Nová generácia, nový tréner? Asi by to nebolo tak od veci...
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu