Výmeny & špekulácie

Senators a Predators idú po veľkej výmene opačnými smermi

Michal Bujna, 11. 12. 2017 V piaty novembrový deň sa v NHL uskutočnila veľká výmena, ktorá konečne vyriešila situáciu okolo Matta Duchenea v Colorade. Hviezdneho útočníka získala Ottawa, ktorá sa vzdala Kylea Turrisa. Z jeho prínosu sa teraz teší Nashville.

Kým vplyv výmeny na Colorado bude známy až o niekoľko rokov, odborníkov zaujímalo, ako ovplyvní Predators a Senators, ktorí v nej získali hotových hráčov. Po viac ako mesiaci môžeme bilancovať.Duchene potreboval odohrať až deväť zápasov, kým zaznamenal svoj prvý bod v novom tíme. Od príchodu do hlavného mesta Kanady zaregistroval len dva góly a dve asistencie.

Turris dával o sebe v „meste hudby“ vedieť okamžite. Body produkuje pravidelne a to skoro s priemerom bodu na zápas – v 14 dueloch zaznamenal 13 bodov.

Dôležitejšie sú však víťazstvá. A aj z tých sa Turris tešil viackrát. A to dosť podstatne!Od výmeny sa oba tímy pobrali opačnými smermi. Ottawa počas 14 zápasov vyhrala len trikrát a horšiu bilanciu počas tohto obdobia mali len Sabres. Ani Buffalo však nemalo taký gólový diferenciál – Senators dostali o 25 gólov viac, ako ich dali.

Na druhú stranu, Nashville má počas posledných 14 zápasov najlepšiu bilanciu v celej Národnej hokejovej lige – 10 zápasov vyhral, v ďalších dvoch si zaistil aspoň bod. Súperom strelil o 12 gólov viac, ako od nich dostal. Lepší diferenciál má len Los Angeles.

V čase výmeny sa oba tímy radili do stredu tabuľky. Ottawa bola na postupovej pozícii, Nashville nie. Teraz si postupové pozície vymenili, ale už v strede tabuľky nefigurujú. Predators sú tretí na západe, Senators predposlední na východe.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu