Výmeny & špekulácie

Sekera asistoval, Budaj sa zranil, Marinčin debutoval

Michal Bujna, 30. 12. 2017 Šesť Slovákov sa ukázalo v akcii počas piatkového večera. Brankárom sa nedarilo a ako jediný bodoval obranca Andrej Sekera.

Sekera zaznamenal svoj prvý bod v sezóne v štvrtom zápase po návrate do akcie, keď zaznamenal asistenciu v domácom zápase proti Chicagu. V ňom Edmonton zastával ešte v 58. minúte 1:3, ale nakoniec získal aspoň bod. V predĺžení o výhre Blackhawks 4:3 rozhodol Patrick Kane. Do zostavy jeho tímu sa vrátil Richard Pánik, ktorý nebodoval.

Prvý zápas v sezóne odohral obranca Martin Marinčin, ktorého Toronto prehralo 3:4 po predĺžení v Colorade. Z výhier sa netešili ani slovenskí brankári. Jaroslav Halák urobil 33 zákrokov pri prehre Islanders 2:4 s Winnipegom a Peter Budaj 29 zákrokov pri prehre Tampy 3:5 s Philadelphiou. On si navyše v tretej tretine zranil nohu. Tím dúfa, že nepôjde o nič vážne a v šatni chodil bez opory. Viac však bude známe v nasledujúcich dňoch.