Výmeny & špekulácie

Richard Pánik bol vymenený. Aké plusy a mínusy to pre neho má?

Michal Bujna, 11. 01. 2018 Slovenský útočník Richard Pánik si v stredu zbalil kufre a zo Chicaga si to namieril do Arizony. Bol do nej vymenený spolu s útočníkom Laurentom Daphinom za obrancu Adama Clendeninga a útočníka Anhotnyho Duclaira.

Dvadsaťšesťročný martinský rodák sa v tejto sezóne trápil, keď v 37 zápasoch zaznamenal šesť gólov a desať asistencií. Vlani si pritom vyslúžil dvojročný kontrakt, keď strelil 22 gólov a pridal 22 asistencií. V ostatnom čase pravidelne nehrával.

„Mal som skutočne dobrý prípravný kemp a začal som celkom dobre aj sezónu. Potom som sa začal trápiť. Trvalo mi dlhšie, ako som čakal, kým som sa z toho dostal a to má tu stálo miesto. Mojím plánom je hrať naďalej svoju hru. Myslím si, že v posledných zápasoch som hral dobre. Musím v tom len pokračovať,“ skonštatoval Pánik.

Čo Pánik touto výmenou stráca? V prvom rade miesto v tradičnom tíme, ktorý síce momentálne nie je na postupových pozíciách, ale mal potenciál bojovať o Stanleyho pohár. Chicago je navyše vďačné mesto na život. V Arizone bude hrať za tím, ktorý je beznádejne posledný a neláka ani pozornosť fanúšikov.

Čo výmenou potenciálne získa? Viac hracieho času. Navyše, jeho štýl hry by mohol imponovať trénerovi Rickovi Tocchetovi. To by viedlo k väčšej dôvere. To by mohlo potenciálne viesť k ofenzívnemu oživeniu a ak by sa mu darilo, mohol by sa aj okolo neho stavať do budúcna úspešný tím. A v tejto sezóne by si aspoň mohol zahrať na majstrovstvách sveta, čo do značnej miery privíta väčšina slovenských fanúšikov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu