Výmeny & špekulácie

Rangers by sa zišiel Iľja Kovaľčuk

Michal Bujna, 17. 03. 2018 Vlani sa vo veľkom riešil návrat Iľju Kovaľčuka do NHL a je možné, že k nemu dôjde v tomto lete, keďže už nebude viazaný na New Jersey Devils. Vlani mali o neho záujem Rangers, ktorých meno sa s ruskou hviezdou spája aj teraz.Aj zámorský expert Larry Brooks si myslí, že by sa Rangers mali pokúsiť získal útočníka a už aj olympijského víťaza, ktorý je síce v KHL produktívny, ale má už 35 rokov. Napriek tomu by však mohol byť tým správnym mužom, ktorý by pomohol pomôcť newyorskému tímu v čase prestavby.

Jazdci chcú tím omladiť, ale nie je možné, aby pustili v sezóne 2018/19 mužstvo plné neskúsených mladíkov. Aj oni budú potrebovať prítomnosť niekoho skúseného a Kovaľčuk by mohol byť po odchode Ricka Nasha vhodným kandidátom.

Mnoho ľudí považuje Kovaľčuka za rodeného strelca, ktorý je inak sebecký a nemyslí na tím. Legendárny Martin Brodeur však týchto ľudí vyvádza z omylu, keď tvrdí: „Kovy je jedným z najlepších spoluhráčov, akých som kedy mal. A nehovorím len o jeho hre. V kabíne bol aktívny. Záležalo mu na víťazstvách. Môžem o ňom hovoriť len dobré veci.“

Všetci hráči by profitovali z prítomnosti takej hviezdy, ale najviac by Kovaľčuk mohol pomôcť krajanom Pavlovi Bučnevičovi, Vladislavovi Namestnikovovi či Alexovi Georgievovi. Medzi nádeje tímu patria aj jeho spoluhráči z Petrohradu, Igor Šestyrokin a Jegor Rykov.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu