Výmeny & špekulácie

Radim Vrbata ukončí po nedeli kariéru

Michal Bujna, 08. 04. 2018 Radim Vrbata absolvuje v nedeľu svoj posledný zápas aktívnej kariéry. Skúsený český útočník po sobotnom víťazstve Floridy nad Buffalom potvrdil, že ho už po tejto sezóne v NHL neuvidíme.

„Myslím si, že sme sa s rodinou rozhodli už pred sezónou. Máme troch synov a najstarší má deväť rokov. Je vo veku, keď sa potrebuje vrátiť do Česka, aby dobehol jazyk, školu a všetko ostatné, vyhlásil Vrbata.

„Na druhú stranu, v lete budem mať už 37 rokov. Keď hrávate v zápasoch, uvedomujete si, aká rýchla je hra a že musíte uvoľniť miesto mladým chlapcom. Budúcnosť Floridy je v dobrých rukách, má veľa šikovných mladých hráčov. Prajem im veľa úspechov.“

Vrbatovi po sezóne skončí jednoročný kontrakt v hodnote 3,75 milióna dolárov, ktorý s Panthers podpísal v lete. V tejto sezóne absolvoval 42 zápasov, v ktorých strelil päť gólov a pridal deväť asistencií.

Vrbatu draftovalo Colorado v roku 1999 z 212. miesta. Odvtedy odohral 1 057 zápasov, v ktorých strelil 284 gólov a pridal 339 asistencií. Medzi pôsobeniami v Colorade a na Floride si zahral aj za Arizonu, Vancouver, Tampu, Chicago a Carolinu.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu