Výmeny & špekulácie

Prípad Iginla: Na splnenie túžby má posledné štyri dni

Michal Bujna, 23. 02. 2018 Jaromír Jágr sa dočkal zmluvy v NHL krátko pred začiatkom základnej časti a nedopadlo to dobre. Ďalší veterán, Jarome Iginla, by sa chcel tiež dočkať zmluvy na poslednú chvíľu. Podarí sa mu to? A ak áno, ako to nakoniec dopadne?Iginla vo štvrtok už po druhýkrát absolvoval tréning s hokejistami tímu Providence Bruins, ktorý robí v nižšej Americkej hokejovej lige farmu Bostonu, za ktorý si zahral v sezóne 2013/14. S Bruins si však nedali žiadne vzájomné záväzky.

Boston by však celkom určite patril medzi tímy, s ktorými by štyridsaťročný kanadský veterán rád podpísal zmluvu. Štyri mesiace po operácii bedrového kĺbu, desať mesiacov od svojho posledného zápasu v NHL, túži po podpise zmluvy s tímom so šancou na zisk Stanleyho pohára.

Iginla by len tak pre nič za nič v Providence netrénoval. Jeho cieľ bol jasný – rozohrať sa a ukázať, že to s návratom k hokeju myslí vážne. Jeho cieľ však nie je len obyčajný návrat, chce si zahrať v play-off.

Rodák z Edmontonu toho v kariére zažil veľa, ale zo Stanleyho poháru sa netešil. Svojho sna sa však nevzdáva. Momentálne ho sledujú Bruins, no je možné, že jeho agent Don Meehan navnadil cez telefón k pozornosti aj iné tímy.

Čas sa mu však rýchlo kráti. Ak nepodpíše zmluvu do konca prestupovej uzávierky, do pondelka 15:00 newyorského času, v bojoch o Stanleyho pohár by si už zahrať nemohol.

Čo by mohlo tímy motivovať k jeho akvizícii? Hlavne bohaté skúsenosti a jeho vodcovská bojovná povaha. Produktívny už nebude tak ako v minulosti, ale stále by mohol byť platný aj herne.

Obavy však okrem veku vzbudzujú dve veci – dlhá absencia a zdravotný stav. Iginla však tvrdí, že je vo výbornej kondičke a je len otázkou niekoľkých tréningov, aby sa dostal aj do hernej pohody. Či sa zraní alebo nie, by v konečnom dôsledku mohlo byť jedno.

Ak si niekto myslí, že jeho návrat je vylúčený, tak by sa mohol mýliť. Je isté, že Iginla by bol ochotný za šancu hrať v play-off podpísať veľmi lacný kontrakt do konca sezóny. Tím, ktorý by mu dal šancu a mal by priestor pod stropom, by teda veľa neriskoval. Ak by to nevyšlo, mohol by si ho dovoliť včas vyradiť zo zostavy a v lete by sa obe strany jednoducho rozišli.

Skúsi to niekto? Uvidíme ešte Iginlu hrať v tohtoročnom play-off?
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu