Výmeny & špekulácie

Príchod Henriqueho urobil z Ducks čierneho koňa v boji o Stanleyho pohár

Michal Bujna, 04. 12. 2017 Tím Anaheim Ducks môže byť teraz v ústrední, ale keď príde čas play-off, nebudú tímom, ktorému by sa niekto chcel postaviť. V tomto bode je tím síce mimo postupových pozícií, ale môžu za to najmä zranenia.

Tímu chýbajú dlhšiu dobu dvaja najlepší centri, Ryan Getzlaf a Ryan Kesler. Pre rôzne zranenia bol tím oslabený už aj o obrancov Hampusa Lindholma, Cama Fowlera či Samiho Vatanena. Posledný menovaný bol nedávno vymenený do New Jersey za Adama Henriqueho a Josepha Blandisiho.

A práve Henrique robí z kalifornského tímu čierneho koňa, keď príde na boj o Stanleyho pohár. Tím totiž má spoľahlivých brankárov a o kvalite obrany neboli nikdy pochybnosti. Ak sa však uzdravia zranení útočníci, takto nejako budú vyzerať útočné formácie:

Nick Ritchie - Ryan Getzlaf (zranený) - Corey Perry
Andrew Cogliano - Ryan Kesler (zranený) - Jakob Silfverberg (zranený)
Ondřej Kaše - Adam Henrique - Rickard Rakell (zranený)
Joseph Blandisi - Antoine Vermette - Patrick Eaves (zranený)

A to je na papieri ohromná kvalita. Kvalita, ktorá by spôsobila, že Ducks budú mať všetko, čo musí mať šampión NHL – kvalitné bránkovisko, kvalitná obrana a veľká hĺbka v útoku, štyri kvalitné formácie a mimoriadne kvalitný stred útokov. V kombinácii s obrancami má v sebe tím rýchlosť i tvrdosť. Bez príchodu Henriquea by to však dosiahnuté nebolo.

Henrique je skvelým centrom pre tretí útok – je spoľahlivý v defenzíve a je mimoriadne ofenzívne nadaný, aby poskytoval sekundárnu produkciu. Vďaka jeho príchodu môže tréner lepšie vybalansovať útoky a strata nebola až taká veľká. Vatanen je síce veľmi dobrý obranca, ale tých majú Ducks dosť. A je tu Brandon Montour, ktorý je od neho mladší a má ešte väčší potenciál.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu