Výmeny & špekulácie

Prečo McDavid nezíska tento rok Hartovu trofej?

Michal Bujna, 13. 03. 2018 Connor McDavid je skvelý hráč. Connor McDavid hrá tak, ako by mal najužitočnejší hráč hrať. Hrá tak aj v tejto ťažkej sezóne, v ktorej Edmonton zaostal za očakávaniami. A práve to by ho malo stať druhú Hartovu trofej v kariére.Je len malá pravdepodobnosť, že sa McDavid stane v tomto roku držiteľom najprestížnejšej individuálnej trofeje. V boji o post najproduktívnejšieho hráča zaostáva len o štyri body, keď v 68 zápasoch nazbieral 84 bodov.

Po zápase hviezd navyše zvýšil svoje tempo a nikto v lige nestrelil viac gólov (18), ako on. Od prestávky nazbieral druhý najvyšší počet bodov – 30. Robí si zálusk na Trofej Arta Rossa, ktorú získal aj vlani.

Problémom pre neho však je, že hoci výkony podáva skvelé, sezóna jeho tím nestojí za zmienku. Edmonton nie je v tejto sezóne tímom pre play-off a momentálne má dokonca tretiu najslabšiu bilanciu v Západnej konferencii – v 68 dueloch získal 64 bodov.

A to je prakticky jediný dôvod, prečo v tejto sezóne nemôže pomýšľať na Hartovu trofej. Naposledy ju získal hráč tímu, ktorý nebol v play-off, v sezóne 1987/88. Mario Lemieux však vtedy vyhral bodovanie s jasným náskokom 19 bodov pred Wayneom Gretzkym.

O cenu pre najužitočnejšieho hráča sezóny 2018/19 sa tak pobijú iní hráči, menovite Nikita Kučerov, Jevgenij Malkin, Nathan MacKinnon či Taylor Hall. Tímy posledných dvoch síce nemajú play-off isté, ale zažívajú dramatické medziročné zlepšenie práve aj ich zásluhou.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2019 NHL.eu